N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nigel kaitsemäng maksis Kalevile eurosarjas võidu

Peep Pahv
Nigel kaitsemäng maksis Kalevile eurosarjas võidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion
Kalev/Cramo - Maccabi Rishon Le Zion Foto: Tairo Lutter

Korvpallimängu peamine eesmärk on pall võimalikult palju läbi korvirõnga visata. Kuid ainult rünnakuga on suurt edu raske loota – rünnakuga samaväärset rolli mängib ka kaitse. Kalev/Cramo sai seda eile eurosarja avamängus valusalt tunda. Nende kaitseliin oli justkui läbikäiguhoov ning Rishoni LeZioni Maccabile kaotati 92:81.

«Seni oleme mõne võidu kätte saanud, kuid olen pärast iga mängu rääkinud, et meie kaitse vajab parandamist. Mullu saime võite tänu kaitsele, tänavu oleme võite noppinud rünnakuga,» tõdes Kalevi peatreener Alar Varrak. «Kaitses on meil probleeme nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Täna lõi see eredalt välja ja maksis meile võidu.»

Iisraeli liigas tänavu seni vaid võite tunnistanud Maccabi meestel polnud vaja punktide kogumiseks kaugelt pommitada. Targalt ja rahulikult tegutsedes harutasid nad Kalevi kaitse lahti ja noppisid enamiku punktidest korvi alt. Seejuures pakuti korve igale maitsele: teravatele lõigetele järgnenud efektseid pealtpanekuid ja ilusa söödumängu tulemusena viskaja vabaks mängimist.

Näiteks lõpuks 25 punkti kogunud ameeriklasest ääremängija Charles Wright liigutas end väga kiiresti ja tutvustas end korraliku lennumasinana, lühikesekasvuline tsenter Darryl Monroe näitas aga tarkust ja head platsinägemist, kogudes 12 punkti ja 12 lauapalli kõrvale ka 8 söötu.

«Vastane sai korvialusest tsoonist 66 punkti. Oleksime pidanud kasutama maa-ala kaitset, kuid me pole saanud seda treeningutel harjutada ja ma ei hakanud mängus eksperimenteerima,» rääkis Varrak. «Tagantjärele oleks saanud paljusid asju teha teisiti, aga mõnes mõttes on hea, et see pauk nüüd ära käis. Ehk saavad mõned mängijad nüüd minust paremini aru.»

Varraku sõnul tuleb ilmselt meeskonna kaitsesüsteemis teha mõned muudatused, kuid ta rõhutas samas, et probleeme oli ka individuaalses tegutsemises ja seal ei saa treener enam nii palju aidata. «Meie tiheda mängugraafiku juures on asjade muutmine keeruline,» nentis ta. «Peame mõtlema ka seda, kas mõne mehe rünnaku panus kaalub üle kehvema kaitsemängu.» Varrak ei rääkinud nimedest, kuid ilmselt pidas ta silmas tagamees Brandis Raley-Rossi ja Rolands Freimanist.

Mäng algas Kalevile hästi, esimesel veerandajal pääseti kiiresti kümne punktiga juhtima, kuid Maccabi mängijad kogusid end kiiresti ja alates esimese veerandaja lõpust käis võrdne heitlus. Kalev murti maha kolme viimase minutiga.

Maccabi peatreener Sharon Druckeri sõnul hakati otsustavatel hetkedel mängima paremini kaitses ja kontrollima oma lauda. Seni oli Kalev saanud ründelauast palju suuri võimalusi ning see aitas neil hoida mängu tasakaalus. Samas tegi Kalev 14 pallikaotust, mille järel said vastased 20 punkti. «Vastastel tegid mängu just need mehed, kes on seda teinud ka koduliigas. Meil olid videod kahe nende koduliiga mänguga,» tunnistas Varrak.

FIBA Europe Cupi turniiril tuleb edasipääsuks jõuda neljaliikmelises alagrupis kahe esimese hulka. Varraku hinnangul tuleb selleks koguda neli võitu, seega pandi end koduväljakul saadud kaotusega keerulisse seisu. Kalevi peatreeneri sõnul üritatakse mõistagi olukorda parandada, kuid… «Mida me sellise kaitsega teises ringis ikka teeme,» tõdes ta.

KAST

Korvpall

FIBA Europe Cup

Kalev/Cramo – Maccabi 81:92

Kalev: Boone 18, Raley-Ross 17, Arbet 16, Freimanis 12, Killingsworth 7, Veideman 6, Sokk 3, Keedus 2.

Maccabi: Wright 25, Lyins 20, Ben Chimol 17

Märksõnad
Tagasi üles