Sisukord
Sport
Tänane leht
30.10.2015
Eesti Palju õnne Võlglasel on Eestis kuldne põli Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kuressaares käärib tüli ristmiku pärast Praxise uueks juhiks saab Kersti Kaljulaid Kooseluseaduse rakenduseelnõu jõuab riigikogu ette Tagakülg Eesti lühiuudised Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juhid said paika Metsatöll jagab dokfilmis ekraaniaega Finntrolliga Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Mis on ELi kolmas energiapakett? Nord Stream 2 saatus pole selge Välismaa lühiuudised Reaktsioone Nord Stream 2 projektile Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Balti energiasaared kaovad ajapikku Hiina loobub ühe lapse poliitikast Arvamus Tarmo Pikner: Reform?... Kindlasti mitte! Lugeja kiri: Eesti läbi lääne aknaklaasi Julgeolekuekspert: Süüria kodusõda muutub Venemaa jaoks lõksuks Karnau: Las siis kulutavad Juhtkiri: korruptsioonisügis Anneli Ammas: me ei ole ju küüditajad! Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: kaks olulist nurgakivi Kultuur Mart Kadastik pani eelmisele elule punkti Järvi-san – dirigent, keda Jaapanisse väga oodati Sport Spordi lühiuudised Kas Mandela võitluskaaslane päästab jalgpalli? Aeg tulemusteks, et kingi asemel toodaks raha Eesti talendi uus elu Inglismaal Tallinn Pirita valitsus kolis restorani Tarbija Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Tartu Spordiklubid on valmis pagulaslapsi treenima Paruni alleel töötavad arboristid Tartu teenib üüripindadelt miljoni Janditamist toetab biitlite algusaja bänd Aparaaditehase loomelinnak pöörleb aina kiiremini Üürnikud hindavad seltskonda ja maja aurat Aparaaditehases avatakse kohvik Aparaat Omanik püüab arvestada loomeinimeste huvidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti talendi uus elu Inglismaal

2 min lugemist
Kregor Zirk FOTO: Eesti Ujumisliit

UJUMINE. Eesti tulevikulootus Kregor Zirk asus septembris õppima Inglismaa mainekasse kooli, kus harjutab kuulsa treeneri Jon Ruddi käe all. 16-aastasena kodust lahkunud Zirk on seni otsusega igati rahul, kuigi uuega harjumist on olnud omajagu: «Eestiga võrreldes on kõik erinev ja uus.»

Tellijale Tellijale

Juunikuus Tartu Kivilinna kooli lõpetanud Zirk on nüüdseks kaks kuud tudeerinud Plymouthi kolledžis, mis asub 256 000 elanikuga Inglismaa sadamalinnas. Emajõe Ateenast üksipäini välismaale kolida meie ujumistalent väga ei peljanud, kuigi oli valmis selleks, et nagu iga suur muutus on ka Plymouthi minek omaette väljakutse. «Arvasin enne tulekut, et keelega läheb koolis raskeks, aga hetkel tunnen end kindlalt. Üleliia raske pole, kuigi sõnastikku ikka kasutan vahel,» selgitas Zirk ja rääkis samas, et tunneb uues keskkonnas nii mõnestki kodusest asjast puudust. «Olen suur magusasõber, nii et kahtlemata tunnen puudust Kalevi kommidest ja sefiiridest. Minnes võtsin mõned kommipakid kaasa ja ükskord saatis ema juurdegi.»

29.10.2015 31.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto