Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.10.2015
Eesti Palju õnne Võlglasel on Eestis kuldne põli Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kuressaares käärib tüli ristmiku pärast Praxise uueks juhiks saab Kersti Kaljulaid Kooseluseaduse rakenduseelnõu jõuab riigikogu ette Tagakülg Eesti lühiuudised Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juhid said paika Metsatöll jagab dokfilmis ekraaniaega Finntrolliga Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Mis on ELi kolmas energiapakett? Nord Stream 2 saatus pole selge Välismaa lühiuudised Reaktsioone Nord Stream 2 projektile Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Balti energiasaared kaovad ajapikku Hiina loobub ühe lapse poliitikast Arvamus Tarmo Pikner: Reform?... Kindlasti mitte! Lugeja kiri: Eesti läbi lääne aknaklaasi Julgeolekuekspert: Süüria kodusõda muutub Venemaa jaoks lõksuks Karnau: Las siis kulutavad Juhtkiri: korruptsioonisügis Anneli Ammas: me ei ole ju küüditajad! Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: kaks olulist nurgakivi Kultuur Mart Kadastik pani eelmisele elule punkti Järvi-san – dirigent, keda Jaapanisse väga oodati Sport Spordi lühiuudised Kas Mandela võitluskaaslane päästab jalgpalli? Aeg tulemusteks, et kingi asemel toodaks raha Eesti talendi uus elu Inglismaal Tallinn Pirita valitsus kolis restorani Tarbija Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Tartu Spordiklubid on valmis pagulaslapsi treenima Paruni alleel töötavad arboristid Tartu teenib üüripindadelt miljoni Janditamist toetab biitlite algusaja bänd Aparaaditehase loomelinnak pöörleb aina kiiremini Üürnikud hindavad seltskonda ja maja aurat Aparaaditehases avatakse kohvik Aparaat Omanik püüab arvestada loomeinimeste huvidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Järvi-san – dirigent, keda Jaapanisse väga oodati

12 min lugemist
Paavo Järvo Prahas FOTO: Zdenek Chrapek

«Ma kardan, et teil pole lootust, kõik on salvestuse pärast pinges ja juba ülehomme sõidab orkester järgmisele kontserdile,» annab NHK artistide mänedžer Kaori Takagi mulle leebelt, kuid otsesõnu mõista, et mu sõit maailma teise serva võib siin ja praegu täiesti luhta minna. Ütlen Kaori-sanile (jaapani k «härra»/«proua», tavapärane viisakusvormel), et ma ei saa ilma Järvi loota Eestisse tagasi sõita. Daam vangutab kahetsevalt pead, kuid ütleb, et tema võimuses pole midagi teha... Järvil ilmselt veel frakk auras seljas, kui Sony plaadifirma esindajad ja NHK mänedžerid ta pärast kontserti dirigendiruumi «kinni müürisid» ja ukse kõigi asjasse mitte puutuvate nina ees kinni lõid.

Tellijale Tellijale

Pool tundi hiljem uks avaneb ja on näha, et vähemalt särk on Järvil lubatud ära vahetada. Askeetlik ja üleni mustas, vaid helendav partituur kaenla all, väljub ta ruumist. «Mis siis nüüd saab?» laiutab ta käsi, nähes oma ameerika fänne ja eesti ajakirjanikku, kes on end kuidagi lava taha smugeldanud.

«Kas mul on homme vaba päev?» küsib ta kõrvaliste inimeste kohalolust silmnähtavalt ärevile sattunud assistendilt. «Homme on teil vaba päev, Järvi-san. Puhkuseks.» «Selge, homme siis!» Lavauks Järvi taga sulgub ja avaneb taas kell kolm öösel. Sony ja Strauss said oma tahtmise!

29.10.2015 31.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto