Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.10.2015
Eesti Palju õnne Võlglasel on Eestis kuldne põli Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kuressaares käärib tüli ristmiku pärast Praxise uueks juhiks saab Kersti Kaljulaid Kooseluseaduse rakenduseelnõu jõuab riigikogu ette Tagakülg Eesti lühiuudised Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juhid said paika Metsatöll jagab dokfilmis ekraaniaega Finntrolliga Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Mis on ELi kolmas energiapakett? Nord Stream 2 saatus pole selge Välismaa lühiuudised Reaktsioone Nord Stream 2 projektile Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Balti energiasaared kaovad ajapikku Hiina loobub ühe lapse poliitikast Arvamus Tarmo Pikner: Reform?... Kindlasti mitte! Lugeja kiri: Eesti läbi lääne aknaklaasi Julgeolekuekspert: Süüria kodusõda muutub Venemaa jaoks lõksuks Karnau: Las siis kulutavad Juhtkiri: korruptsioonisügis Anneli Ammas: me ei ole ju küüditajad! Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: kaks olulist nurgakivi Kultuur Mart Kadastik pani eelmisele elule punkti Järvi-san – dirigent, keda Jaapanisse väga oodati Sport Spordi lühiuudised Kas Mandela võitluskaaslane päästab jalgpalli? Aeg tulemusteks, et kingi asemel toodaks raha Eesti talendi uus elu Inglismaal Tallinn Pirita valitsus kolis restorani Tarbija Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Tartu Spordiklubid on valmis pagulaslapsi treenima Paruni alleel töötavad arboristid Tartu teenib üüripindadelt miljoni Janditamist toetab biitlite algusaja bänd Aparaaditehase loomelinnak pöörleb aina kiiremini Üürnikud hindavad seltskonda ja maja aurat Aparaaditehases avatakse kohvik Aparaat Omanik püüab arvestada loomeinimeste huvidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karnau: Las siis kulutavad

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm

Priit Toobali kütusearvete mure kaob niikuinii varsti minevikku, kui riigikohus ta süüdimõistmise kinnitab. Keskerakond ei hakka langenud sõdurit reanimeerima. Sakala kirjutas, et Toobal peab talu. See seletab ka vajadust nii diislikütuse kui ka bensiini järele. Pärast süüdimõistmist pole kütusearveid enam kellelegi esitada. Väike varu kulub ära.

Tellijale Tellijale

Riigikogu liikmete kuluhüvitiste teema taandub sellele, et parlamendi liikmed eeldavad, et see on palgalisa, mille kättesaamiseks tuleb esitada arveid ja tšekke. Avalikkus aga arvab, et kuluhüvitis sobib vaid töiste väljaminekute katteks. Iseasi, mis on riigikogu liikme töö. Parlamendi liige on ju pigem ametikoht, seisus või privileeg. Eesõigusega käivad kaasas hüved, mistõttu pole ime, et mõned riigikogu liikmed neid ka niiviisi kasutavad.

Äsjane riigiprokuratuuri seisukoht vaid kinnitas nende veendumust, kes arvavad, et kuluhüvitised pole palgalisa. Riigiprokuratuur leidis pärast maksumaksjate liidu avalduse kaalumist, et igasugune riigi vara kasutamine, sealhulgas riigikogu liikme kulutuse hüvitamise taotlus, peab olema aus ja põhjendatud ning süsteem, mille kaudu hüvitamine toimub, peab olema läbipaistev.

29.10.2015 31.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto