Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.10.2015
Eesti Palju õnne Võlglasel on Eestis kuldne põli Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kuressaares käärib tüli ristmiku pärast Praxise uueks juhiks saab Kersti Kaljulaid Kooseluseaduse rakenduseelnõu jõuab riigikogu ette Tagakülg Eesti lühiuudised Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juhid said paika Metsatöll jagab dokfilmis ekraaniaega Finntrolliga Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Mis on ELi kolmas energiapakett? Nord Stream 2 saatus pole selge Välismaa lühiuudised Reaktsioone Nord Stream 2 projektile Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Balti energiasaared kaovad ajapikku Hiina loobub ühe lapse poliitikast Arvamus Tarmo Pikner: Reform?... Kindlasti mitte! Lugeja kiri: Eesti läbi lääne aknaklaasi Julgeolekuekspert: Süüria kodusõda muutub Venemaa jaoks lõksuks Karnau: Las siis kulutavad Juhtkiri: korruptsioonisügis Anneli Ammas: me ei ole ju küüditajad! Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: kaks olulist nurgakivi Kultuur Mart Kadastik pani eelmisele elule punkti Järvi-san – dirigent, keda Jaapanisse väga oodati Sport Spordi lühiuudised Kas Mandela võitluskaaslane päästab jalgpalli? Aeg tulemusteks, et kingi asemel toodaks raha Eesti talendi uus elu Inglismaal Tallinn Pirita valitsus kolis restorani Tarbija Esimene maailmasõda tegi mehe ja naise rollid selgeks Tartu Spordiklubid on valmis pagulaslapsi treenima Paruni alleel töötavad arboristid Tartu teenib üüripindadelt miljoni Janditamist toetab biitlite algusaja bänd Aparaaditehase loomelinnak pöörleb aina kiiremini Üürnikud hindavad seltskonda ja maja aurat Aparaaditehases avatakse kohvik Aparaat Omanik püüab arvestada loomeinimeste huvidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Eesti läbi lääne aknaklaasi

2 min lugemist
Tellijale Tellijale

Üks eestlaseks olemise peamiseid väärtuseid on meie keel, kultuur, rahvuslik ühtekuuluvus ja innovatsioon. Viimane neist just hiljuti globaalset kuulsust endale võitnud, isegi siin New Yorgis. Eesti innovatsioon on momendil rohkem teatud kui kunagi varem. Ettevõtlusalgatused nagu TransferWise, Taxify, Skype ja mitmed teised on elavaks näiteks eestlaste konkurentsivõimelisest loomusest. Suur osa sellest edust on Eesti avatus ja heatahtlik käitumine teiste Euroopa ja lääneriikide suhtes. Eesti noori nähakse maailmas kui loovaid ja innovaatilisi geeniused, keda mitmed lääneriikide investorid on nõus aitama ja projektis kaasa lööma.

Eestlased peavad oma kultuuri suhtuma sama uhkusega, nagu seda tehakse innovatsioonis ja tehnoloogias. Soov pürgida edasi innovatsioonis ja poliitikas on suur, kuid innukus julgustada loomingulist ja kultuurilist arengut Eestis ja Euroopas on midagi, millele ei ole veel palju tähelepanu pööratud. Mõeldes tulevikule Eestis, loodan sügavalt, et eestlased hakkavad uhkust tundma oma saavutuste üle ja julgustavad Eesti noori kunstnike ja loomeinimesi looma ja esitlema oma loomingut vabas Eestis.

29.10.2015 31.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto