Postimees rikkus head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Kalev Lillo kaebust Postimehes 4. septembril 2015 ilmunud artikli «Väide: poliitikud soovisid Leedolt miljoneid» peale ja otsustas, et ajaleht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Tallinna Sadamast, parvlaevahankest ja sellest, et valitsuskoalitsiooni poliitikud küsisid ajalehe väitel Vjatšeslav Leedolt miljoneid eurosid ja kui mees keeldus, tõusis talle laevakonkursil osalemisel justkui sein ette. Postimees väidab artiklis, et Vjatšeslav Leedolt küsis teiste poliitikute seas Reformierakonnale raha Tallinna Sadama nõukogu liige Kalev Lillo.

Kalev Lillo kaebas Pressinõukogule, et artiklis on tema kohta esitatud tõsiseid süüdistusi, kuid kommentaari võimalust ta ei saanud. Kaebaja leiab, et artikkel sisaldab ebaõigeid faktiväiteid ning toimetus ei ole kontrollinud allikate usaldusväärsust ja info tõesust. Kaebaja leiab, et artiklis esitatud väide tema kohta seostab teda altkäemaksu küsimisega, samas ei ole selle kohta esitatud ühtegi tõendit. Kalev Lillo märgib, et temaga püüti ühendust võtta pärast tööpäeva lõppu artikli veebis avaldamise päeval, mil tal ei olnud võimalik telefonile vastata. Samas on aga artiklis märgitud, et Postimees kogus taustainfot nädalaid.

    Tagasi üles