Sisukord
Kultuur
Tänane leht
02.11.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tartu Ülikool on huvitatud koostöö jätkamisest Juhan Parts sihib kõrget eurokohta Eesti lühiuudised Voroneži muuseum ootab Eesti teadlasi väga hea meelega Voronež uhkustab Richteri koguga Tagakülg Laste lemmikud põlu alla Kriminaalmenetlust Kongutas ümbritseb saladuseloor Konguta vallavanem keeldus korruptsioonikahtlustust kommenteerimast Majandus Koerakakakottide tootmine kolib Eesti plastisaarele Majanduse lühiuudised LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Välismaa Rumeenia ööklubipõleng nõudis 29 inimelu Vene transpordiohutusamet peatas Kogalõmavia lennud Egiptuses alla kukkunud Venemaa reisilennuk purunes õhus Türgi võimupartei võitis valimised Arvamus Rait Maruste: vajame mälestusmärki kogu Eestile Juhtkiri: meie sümboolne aare Päeva karikatuur Arko Olesk: palju kisa, vähe liha Postimees 1929. aastal: tiiger Tallinna tänavail Priit Alamäe: Eesti vajab immigratsiooni. Punkt Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele Olev Remsu: mitte Päts, vaid kaerajaan Kultuur Baskin, su nägu kõlab tuttavalt Parimaks kultuuriteoks sai mõtete kuulamise koda Ka «1944» üritab Oscaritel silma paista Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine Alagrupivastased teada, ent mehed jäid kodumängudeta Pareiko klubikarjääri viimasest hetkest: ebaõiglane! Moskva CSKA «teine 100» oli Kalevile liig mis liig Tarbija Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Tartu Kolm Tartu poodi müüsid jälle alaealistele alkoholi Õudsel õhtul kajas noortekeskus karjetest Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida Volinik soovib oma ametikoha kaotada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Baskin, su nägu kõlab tuttavalt

2 min lugemist
  • Taru Uue Teatri lavastuses «Baskin» saab nalja
  • Katrin Pärn ja Janek Joost suudaksid üksinda teha populaarset parioodiasaadet
  • Lavastus otsib vastust, mis on nali ja kus on õige nalja koht
Eino Baskin (Katrin Pärn) võtab õhtul oma kodus vastu Eino Baskini hääle ja karvamütsiga Dan Põldroosi (Janek Joost). Mõni minut hiljem helistab Baskin Priit Pedajasele (Janek Joost). FOTO: Gabriela Liivamägi

Saate «Su nägu kõlab tuttavalt» produtsendid võivad järgmise hooaja kaks esimest osalejat välja kuulutada. Nendeks on Katrin Pärn ja Janek Joost. Põhimõtteliselt võiks ka kogu saate eelarve kokku tõmmata, sest Pärn ja Joost teevad ilma kostüümi ja grimmita kõik numbrid ära, vaja on ainult parukaid ja prille – sedagi peamiselt efekti mõttes, sest tegelikult piisab ka näitlejate endi häälest ja füüsisest.

Tellijale Tellijale

Veelgi enam, põhimõtteliselt võiksid Pärn ja Joost üldse kogu saate ära teha – «Baskinis» demonstreerivad nad kiirust, mis näitab, et nad jõuaksid vabalt parodeerida kuulsaid Eesti staare parodeerimas veel kuulsamaid välismaa staare, matkides lisaks samal ajal ka kohtunikke ja saatejuhti. 

Tartu Uue Teatri «Baskin» on ja ei ole ka lugu Eino Baskinist. Põllu teeb teatrit intelligentsele inimesele, kes viitsib ja tahab teatris kaasa mõelda, ja ei paku vaid valmis lahendusi.  Lavastajana ei tule ta vaatajale poolele teele vastu, vaid pigem ootab, et vaataja talle ise järele tuleks. Aga sealjuures ei ole Põllu ülbe «ma tean kõike ja ütlen, kuidas asjad on»-lavastaja, vaid pigem hoopis «pakun ühe sellise variandi, mis te arvate»-tüüp.

31.10.2015 03.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto