Sisukord
Tarbija
Tänane leht
02.11.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tartu Ülikool on huvitatud koostöö jätkamisest Juhan Parts sihib kõrget eurokohta Eesti lühiuudised Voroneži muuseum ootab Eesti teadlasi väga hea meelega Voronež uhkustab Richteri koguga Tagakülg Laste lemmikud põlu alla Kriminaalmenetlust Kongutas ümbritseb saladuseloor Konguta vallavanem keeldus korruptsioonikahtlustust kommenteerimast Majandus Koerakakakottide tootmine kolib Eesti plastisaarele Majanduse lühiuudised LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Välismaa Rumeenia ööklubipõleng nõudis 29 inimelu Vene transpordiohutusamet peatas Kogalõmavia lennud Egiptuses alla kukkunud Venemaa reisilennuk purunes õhus Türgi võimupartei võitis valimised Arvamus Rait Maruste: vajame mälestusmärki kogu Eestile Juhtkiri: meie sümboolne aare Päeva karikatuur Arko Olesk: palju kisa, vähe liha Postimees 1929. aastal: tiiger Tallinna tänavail Priit Alamäe: Eesti vajab immigratsiooni. Punkt Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele Olev Remsu: mitte Päts, vaid kaerajaan Kultuur Baskin, su nägu kõlab tuttavalt Parimaks kultuuriteoks sai mõtete kuulamise koda Ka «1944» üritab Oscaritel silma paista Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine Alagrupivastased teada, ent mehed jäid kodumängudeta Pareiko klubikarjääri viimasest hetkest: ebaõiglane! Moskva CSKA «teine 100» oli Kalevile liig mis liig Tarbija Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Tartu Kolm Tartu poodi müüsid jälle alaealistele alkoholi Õudsel õhtul kajas noortekeskus karjetest Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida Volinik soovib oma ametikoha kaotada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine

1 min lugemist
Tõnis Oja FOTO: TOOMAS TATAR/PM/SCANPIX BALTICS

Teist pensionisammast on võimalik vahetada kolm korda aastas, 1. jaanuaril, 1. mail ning 1. septembril. Selleks tuleb registripidajale avaldus esitada hiljemalt kuu aega varem, mis tähendab, et need, kes soovivad fondi vahetada 1. jaanuaril, peavad avalduse esitama hiljemalt novembris.

Tellijale Tellijale

Ehkki avaldusi võib esitada kogu aeg, toimub suurem osa vahetusi vahetamiseelse perioodi viimase kuu jooksul, mistõttu on pensionivalitsejate (pankade) aktiivsemad kampaaniad keskendunud just märtsisse, juulisse ja novembrisse. Seetõttu tegime oma pensionifondide ülevaate just nüüd – kuu aega enne avalduste esitamise tähtaja lõppemist.

Olen seda varemgi kirjutanud, aga kordan siinkohal taas, et ma ei soovita pensionifondi vahetada, vaid viia üle vaid maksed. See tähendab, et vana fondi osakud jäävad senisesse pensionifondi ning nende väärtus kasvab edasi, aga uued maksed lähevad teie valitud uude fondi. Samal ajal kui fondi saab üle viia kolm kord aastas ning teise panka viies tuleb selle eest ka maksta, saab makseid üle viia kogu aeg ning maksete üleviimine on tasuta. Viies uude fondi ainult sissemaksed, olete mitte ühe, vaid hoopis kahe, aga miks ka mitte kolmanda pensionifondi investor.

31.10.2015 03.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto