Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.11.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tartu Ülikool on huvitatud koostöö jätkamisest Juhan Parts sihib kõrget eurokohta Eesti lühiuudised Voroneži muuseum ootab Eesti teadlasi väga hea meelega Voronež uhkustab Richteri koguga Tagakülg Laste lemmikud põlu alla Kriminaalmenetlust Kongutas ümbritseb saladuseloor Konguta vallavanem keeldus korruptsioonikahtlustust kommenteerimast Majandus Koerakakakottide tootmine kolib Eesti plastisaarele Majanduse lühiuudised LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Välismaa Rumeenia ööklubipõleng nõudis 29 inimelu Vene transpordiohutusamet peatas Kogalõmavia lennud Egiptuses alla kukkunud Venemaa reisilennuk purunes õhus Türgi võimupartei võitis valimised Arvamus Rait Maruste: vajame mälestusmärki kogu Eestile Juhtkiri: meie sümboolne aare Päeva karikatuur Arko Olesk: palju kisa, vähe liha Postimees 1929. aastal: tiiger Tallinna tänavail Priit Alamäe: Eesti vajab immigratsiooni. Punkt Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele Olev Remsu: mitte Päts, vaid kaerajaan Kultuur Baskin, su nägu kõlab tuttavalt Parimaks kultuuriteoks sai mõtete kuulamise koda Ka «1944» üritab Oscaritel silma paista Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine Alagrupivastased teada, ent mehed jäid kodumängudeta Pareiko klubikarjääri viimasest hetkest: ebaõiglane! Moskva CSKA «teine 100» oli Kalevile liig mis liig Tarbija Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Tartu Kolm Tartu poodi müüsid jälle alaealistele alkoholi Õudsel õhtul kajas noortekeskus karjetest Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida Volinik soovib oma ametikoha kaotada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele

2 min lugemist
Inge Suder FOTO: Erakogu

Eesti ühiskond on piisavalt küps, et hakata sündide kasvu kõrval mõtlema rohkem ka elu lõpule. Sellele, kuidas meie eakad oma pika ja sisuka elu loojangut veedavad.

Tellijale Tellijale

Surm ning väärikas lahkumine elust on teema, mis läheb korda väga paljudele. Ilmselt palju rohkematele, kui oskaksime arvata. Turu-uuringute AS viis oktoobris tuhande Eesti inimese hulgas läbi küsitluse ning küsimusele «Kui oluline on teie jaoks väärikas elust lahkumise teema?» vastas 86 protsenti, et neile on teema väga või pigem oluline. Teema on ühtmoodi oluline nii noortele kui vanadele, meestele ja naistele, edukamatele ning vähem edukatele, eesti ja vene keelt rääkivatele inimestele.

Kõigi nende rühmade jaoks oli väärika elust lahkumise olulisus küsitluse tulemusel üle 80%. Surm ei tee inimestel vahet ning me kõik teame seda. Samas on ühiskonnas laiemalt väärikas elust lahkumine teema, millest palju ei räägita. Õigemini peaaegu üldse ei räägita. Vast on aeg seda lähenemist muuta?

31.10.2015 03.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto