Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
02.11.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tartu Ülikool on huvitatud koostöö jätkamisest Juhan Parts sihib kõrget eurokohta Eesti lühiuudised Voroneži muuseum ootab Eesti teadlasi väga hea meelega Voronež uhkustab Richteri koguga Tagakülg Laste lemmikud põlu alla Kriminaalmenetlust Kongutas ümbritseb saladuseloor Konguta vallavanem keeldus korruptsioonikahtlustust kommenteerimast Majandus Koerakakakottide tootmine kolib Eesti plastisaarele Majanduse lühiuudised LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Välismaa Rumeenia ööklubipõleng nõudis 29 inimelu Vene transpordiohutusamet peatas Kogalõmavia lennud Egiptuses alla kukkunud Venemaa reisilennuk purunes õhus Türgi võimupartei võitis valimised Arvamus Rait Maruste: vajame mälestusmärki kogu Eestile Juhtkiri: meie sümboolne aare Päeva karikatuur Arko Olesk: palju kisa, vähe liha Postimees 1929. aastal: tiiger Tallinna tänavail Priit Alamäe: Eesti vajab immigratsiooni. Punkt Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele Olev Remsu: mitte Päts, vaid kaerajaan Kultuur Baskin, su nägu kõlab tuttavalt Parimaks kultuuriteoks sai mõtete kuulamise koda Ka «1944» üritab Oscaritel silma paista Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine Alagrupivastased teada, ent mehed jäid kodumängudeta Pareiko klubikarjääri viimasest hetkest: ebaõiglane! Moskva CSKA «teine 100» oli Kalevile liig mis liig Tarbija Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Tartu Kolm Tartu poodi müüsid jälle alaealistele alkoholi Õudsel õhtul kajas noortekeskus karjetest Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida Volinik soovib oma ametikoha kaotada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida

2 min lugemist
Veeriku Selveri parklasse ilmusid hiljaaegu avalikud sega- ja paberpakendi- ning klaasikonteiner. Kuna mujale ei olnud neid suuri konteinereid panna, tuleb leppida, et uus taaskasutatavate jäätmete kogumiskoht võtab ära kolme auto parkimiskoha. FOTO: Margus Ansu

Tartus on aasta-aastalt suurenenud avalike konteinerite hulk, kuhu saab panna taaskasutusse minevad pakendid ja klaastaara. Ka sel sügisel ilmusid linnapilti uued konteinerid, neid on vaja veelgi, aga konteineritele koha leidmine tekitab peavalu.

Taaskasutusorganisatsioonidel on Tartus nüüd 88 kogumiskohta, kuhu linlased saavad viia sega- ja paberpakendid ning klaastaara.

Näiteks on uued kogumiskohad Ropka linnaosas aadressil Jalaka tänav 56 ehk kortermajade naabruses garaažide juures ning Veeriku Selveri parklas. Viimane kogumiskoht tekitab autojuhtides pehmelt öeldes imestust: kolm suurt konteinerit on «pargitud» kolme auto kohale.

Otsingud jätkuvad

«Nii tõesti on,» tõdes Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse spetsialist Juhan Voolaid. «Uute kogumiskohtade leidmine on paras peavalu, napilt saime uutele konteineritele kohad.»

Ühelt poolt tekitab peavalu see, et pakendiseaduse järgi ei tohi pakendikogumiskoht linlase kodust olla kaugemal kui 500 meetrit. Teisalt ei taha paljud tartlased avalikke kogumiskohti kodu lähedale, sest pahatihti viiakse konteineritesse ja nende kõrvale sobimatut kraami, näiteks olmeprügi, rõivaid, telereid ja autorehve ning nii ei püsi kogumiskoht puhas.

«Jalaka tänaval lasime konteinerid panna kortermaja otsa lähistele, aga juba järgmisel hommikul saime ühistust pahase kõne ja pidime kogumiskoha tegema garaažide juurde,» märkis Juhan Voolaid.

Kui enamikus linnaosades on pakendikogumiskohti nüüd enam-vähem parasjagu, siis Karlovas ja Hiinalinnas neid veel napib, sobilike kohtade otsimine käib.

Igal asjal oma koht

Kui pakendi- ja klaasikonteineritega on tartlased harjunud, siis suhteliselt uued asjad on paberpakendikonteinerid. «Need pole mõeldud vanapaberiks minevatele reklaamidele ja ajalehtedele, need konteinerid on vaid pakenditele, näiteks pappkastidele,» toonitas Juhan Voolaid.

Aeg-ajalt on tartlased avaldanud soovi ka avalike rõivakonteinerite järele. «Rõivakogumiskohtade rajamisega ei ole me kuigi kaugele jõudnud,» ütles Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer. «Selleks on vaja kirjutada projekt, et saada toetust konteinerite ostmiseks. Sellist projekti pole veel tehtud.»
-----------------------------------

Avalikud konteinerid

• Tartus on nüüd 88 kohas avalikud konteinerid, kuhu võib viia taaskasutusse minevaid pakendeid, klaasi ja paberpakendeid.

• Tähtveres on 3, Supilinnas 2, Veerikul 5, Tammelinnas 9, Maarjamõisas 1, Ränilinnas 3, Vaksali linnajaos 3, kesklinnas 8, Karlovas 7, Varikul 2, Ropkas ja Ropka tööstusrajoonis 8, Raadi-Kruusamäel 7, Ülejõel 9, Jaamamõisas 2, Annelinnas 16 ja Ihastes 3 kogumiskohta.

• Kõige rohkem (59) on pakendi- ja klaasikogumiskohti. Sega- ja paberpakendi ning klaasi kogumise kohti on 17. Lisaks on suuremate kaupluste juures sorditud jäätmete kogumiskohti ning üksikuid pakendi- ja klaasikonteinereid (nt pakendikonteiner Tiigi 19 maja juures, klaasikonteinerid linnaraamatukogu taga parklas ja turuhoone parklas).

• Keskkonnateenistus on linnaosadesse välja pannud ka kümme avalikku vanapaberikonteinerit.

• Taaskasutatava kraami kogumiskohtade andmed on kirjas Tartu kodulehel www.tartu.ee keskkonnainfo rubriigis.

Allikas: Tartu linna keskkonnateenistus

Seotud lood
    31.10.2015 03.11.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto