Sisukord
Sport
Postimees
02.11.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tartu Ülikool on huvitatud koostöö jätkamisest Juhan Parts sihib kõrget eurokohta Eesti lühiuudised Voroneži muuseum ootab Eesti teadlasi väga hea meelega Voronež uhkustab Richteri koguga Tagakülg Laste lemmikud põlu alla Kriminaalmenetlust Kongutas ümbritseb saladuseloor Konguta vallavanem keeldus korruptsioonikahtlustust kommenteerimast Majandus Koerakakakottide tootmine kolib Eesti plastisaarele Majanduse lühiuudised LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Välismaa Rumeenia ööklubipõleng nõudis 29 inimelu Vene transpordiohutusamet peatas Kogalõmavia lennud Egiptuses alla kukkunud Venemaa reisilennuk purunes õhus Türgi võimupartei võitis valimised Arvamus Rait Maruste: vajame mälestusmärki kogu Eestile Juhtkiri: meie sümboolne aare Päeva karikatuur Arko Olesk: palju kisa, vähe liha Postimees 1929. aastal: tiiger Tallinna tänavail Priit Alamäe: Eesti vajab immigratsiooni. Punkt Inge Suder: õnn on üksikutele, surm kõikidele Olev Remsu: mitte Päts, vaid kaerajaan Kultuur Baskin, su nägu kõlab tuttavalt Parimaks kultuuriteoks sai mõtete kuulamise koda Ka «1944» üritab Oscaritel silma paista Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine Alagrupivastased teada, ent mehed jäid kodumängudeta Pareiko klubikarjääri viimasest hetkest: ebaõiglane! Moskva CSKA «teine 100» oli Kalevile liig mis liig Tarbija Maksete üleviimine on mõistlikum kui fondi vahetamine LHV pensionifondid on muutunud viimasel ajal agressiivsemaks Tartu Kolm Tartu poodi müüsid jälle alaealistele alkoholi Õudsel õhtul kajas noortekeskus karjetest Pakendikonteineritele pole lihtne kohta leida Volinik soovib oma ametikoha kaotada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti spordi ainulaadse võitja lahkumine

5 min lugemist
Ants Antson FOTO: spordimuuseum

«Kesksuvel, kui ma kuulsin, et Ants Antsoni kunagine suur konkurent Fred Anton Mayer on surnud ja sellest talle rääkisin, vajus Ants näost ära ja ütles: teeme nii, et 1. septembril läheb raamat lukku ja ma ei hakka tegema selles enam mingeid parandusi, anname selle nii välja, nagu see sellel hetkel on. Seega, homme müügilettidele tulevas raamatus suhtleb lugejatega täiesti elus Antson,» rääkis laupäeva hommikul manalateele läinud olümpiavõitja Ants Antsoni elulooraamatu autor Gunnar Press.

Tellijale Tellijale

Alanud nädala esimestel päevadel poelettidele ilmuva teose autori sõnul on kaks aastat tagasi raske haiguse tõttu operatsioonil käinud ja sellest pikka aega taastunud Antson raamatu viimasel leheküljel veel elus. Meie hulgast lahkus ta pärast kiiresti kulgenud haigust.

Antson kirjutas end spordiajalukku kaugel 1964. aastal. Ta oli 38 aastat Eesti ainus taliolümpiavõitja, igas mõttes eriline inimene.  

Lähme ajas pisut rohkem kui 51 aastat tagasi. Toonases Nõukogude Liidu spordisüsteemis tuli suurriigi koondisse pääsemise nimel ennast tõestada, tõestada ja veel kord tõestada. Ja nagu ikka ei piisanud sugugi ainult sellest, et oled spordimehena kõva – omad toetajad pidid olema ka süsteemi otsustajate juures.

Igatahes olümpiatalve hakul saadeti Antson segastel asjaoludel Nõukogude Liidu koondise juurest minema. Nii ei jäänudki tema Eesti treeneril Olaf Olmannil muud üle, kui otsida abi võimukoridoridest. Lõpuks suruti suurepärases vormis olnud eestlane siiski koondise ringi tagasi, kuid esmalt EMile ja hiljem olümpiale pääsemiseks tuli ennast ikkagi veel tõestada katsevõistlusel. Antson tõestaski ja võis sõita esmalt EMile Trondheimi ja seejärel olümpiale Innsbrucki.

31.10.2015 03.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto