Sisukord
Autosport
Postimees
03.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neiu põrus kuriteokahtlustuse saanud eksamineerijate käe all korduvalt Eesti lühiuudised «Eesti laulul» sündis rekord Gruusia peaministri sõnul puudub Saakašvilil kodumaa poliitikas tulevik Kogukond südames, mitte kodumaa jalge all Esikülg 3.11 Tulekahjuhäire saab tagasi võtta Majandus Majanduse lühiuudised Eesti võib interneti lairibavõrgule käega lüüa Pankrotistunud Rumeenia kinnisvaraportfelli ümber on tekkinud suur vastasseis Välismaa Vene natsionalist: tulevik kuulub kainetele ja kurjadele Välismaa lühiuudised Fotod: Venemaa leinab Egiptuse lennukatastroofi ohvreid Analüütikud vaevad Erdoğani võidu põhjuseid Arvamus Postimees 1926. aastal: kirjanikkude pensionid ja toetused Juhtkiri: kirjanikupalk – püüdke jagada tüli ja vimmata Neeme Korv: halloween – ennem komm kui pomm Roy Strider: kord piiril alaku ametnikest Taavi Minnik: Emajõe Ateena kadunud aarded Mari Tammar: helimees oskab, minister ei oska Marii Karell: «ärge näidake mu nägu, mu perekond tapetakse» Kultuur Mida arvavad kirjanikud ja kunstnikud loojapalgast? 805 eurot ja 86 senti hakkab jaanuarist laekuma riigipalgaliste loojate kontole Sport Mehhikos võidutses Rosberg, soomlased põrkasid taas kokku Spordi lühiuudised Soov näha lapsi kasvamas sundis Aigar Leokit lõpetama Margus Hunt: olen algkoosseisust ühe sammu kaugusel Klubi lubas pingimees Rooba koondisesse Mourinho ja Chelsea otsivad kadunud identiteeti Tarbija Google võib ühendada Androidi ja Chrome OSi Nissan alustas isesõitva auto katsetamist Tartu Päästeamet pitsitab rehvitöötlejat edasi Töövõimereform toob töötukassa kesklinna Linnavalitsus liidab kaks osakonda Targad masinad õpetavad noori Isa ja poeg löövad võrriliigas laineid Füüsikute ette ilmus paljaid mehi Noore narkomaani lugu mõjub ka isiklikult Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soov näha lapsi kasvamas sundis Aigar Leokit lõpetama

4 min lugemist
Aigar Leok FOTO: Rauno Kais

Motosport on kuulunud Aigar Leoki ellu terve elu. Leokite motodünastiasse sündinuna oli isa juhendamisel viieselt võrri selga istumine loomulik – ja nii kõik järgmised 25 aastat. Kuniks pühapäeval teatas augustis 30. sünnipäeva tähistanud mees tipptasemel võistlemisest loobumisest. «See ei olnud lihtne otsus, olen ju kogu elu seda asja teinud… aga otsus tuli vastu võtta ja nüüd on juba endal hinges hea kerge tunne,» tunnistas ta.

Tellijale Tellijale

Esmalt motokrossis MM-sarjas kihutanud, ent neli suve tagasi olude sunnil endurosse siirdunud ja seal kaks MM-medalit võitnud mees tunnistab, et karjäärile tagasi vaadates ei jää tema hinges miski kripeldama. «Tean, et andsin endast igas olukorras parima ning tagasi vaadates ei saa ma ütelda, et tegin midagi valesti. Leian, et mul oli korralik karjäär.»

Tipptasemel lõpetamise põhjused olid Leoki sõnul proosalised: rahanappus ja soov olla rohkem koos perega. «Lapsed kasvavad, tahaks kasvada koos nendega ja näha nende arengut,» sõnas nelja-aastase poja ja poolteiseaastase tütre isa. «Poeg on seni kasvanud nii, et ma pole seda õieti näinudki. Ma ei ütleks, et me pole seepärast lähedased, oleme ikka, aga ma tahaksin rohkem selle kõige juures olla.»

Leoki sõnul on väikemees teinud juba võrri seljas ka mõned ringid, kuid seda, kas temast võiks isa ja kogu suguvõsa eeskujul motomees sirguda, ei hakanud ta ennustama. «Enne, kui ta saab kümneseks, pole nagunii võimalik midagi ütelda, selle ajani on kõik mäng. Siis tuleb aga vaadata, kas tal on lootust kuhugi jõuda või mitte.»

02.11.2015 04.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto