Sisukord
Kultuur
Tänane leht
03.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neiu põrus kuriteokahtlustuse saanud eksamineerijate käe all korduvalt Eesti lühiuudised «Eesti laulul» sündis rekord Gruusia peaministri sõnul puudub Saakašvilil kodumaa poliitikas tulevik Kogukond südames, mitte kodumaa jalge all Esikülg 3.11 Tulekahjuhäire saab tagasi võtta Majandus Majanduse lühiuudised Eesti võib interneti lairibavõrgule käega lüüa Pankrotistunud Rumeenia kinnisvaraportfelli ümber on tekkinud suur vastasseis Välismaa Vene natsionalist: tulevik kuulub kainetele ja kurjadele Välismaa lühiuudised Fotod: Venemaa leinab Egiptuse lennukatastroofi ohvreid Analüütikud vaevad Erdoğani võidu põhjuseid Arvamus Postimees 1926. aastal: kirjanikkude pensionid ja toetused Juhtkiri: kirjanikupalk – püüdke jagada tüli ja vimmata Neeme Korv: halloween – ennem komm kui pomm Roy Strider: kord piiril alaku ametnikest Taavi Minnik: Emajõe Ateena kadunud aarded Mari Tammar: helimees oskab, minister ei oska Marii Karell: «ärge näidake mu nägu, mu perekond tapetakse» Kultuur Mida arvavad kirjanikud ja kunstnikud loojapalgast? 805 eurot ja 86 senti hakkab jaanuarist laekuma riigipalgaliste loojate kontole Sport Mehhikos võidutses Rosberg, soomlased põrkasid taas kokku Spordi lühiuudised Soov näha lapsi kasvamas sundis Aigar Leokit lõpetama Margus Hunt: olen algkoosseisust ühe sammu kaugusel Klubi lubas pingimees Rooba koondisesse Mourinho ja Chelsea otsivad kadunud identiteeti Tarbija Google võib ühendada Androidi ja Chrome OSi Nissan alustas isesõitva auto katsetamist Tartu Päästeamet pitsitab rehvitöötlejat edasi Töövõimereform toob töötukassa kesklinna Linnavalitsus liidab kaks osakonda Targad masinad õpetavad noori Isa ja poeg löövad võrriliigas laineid Füüsikute ette ilmus paljaid mehi Noore narkomaani lugu mõjub ka isiklikult Meelelahutus Koomiks Sudoku

805 eurot ja 86 senti hakkab jaanuarist laekuma riigipalgaliste loojate kontole

4 min lugemist
Kultuuriministeerium. FOTO: Eero Vabamägi

Kultuuriministeerium kuulutas välja pilootprojekti, mille põhjal makstakse viiele kirjanikule ja viiele kunstnikule usalduspõhist kuupalka.

Tellijale Tellijale

«Kirjaniku- ja kunstnikupalk erineb tavapäraselt kultuurkapitali kaudu eraldatavatest stipendiumidest ja muudest loojatoetustest selle poolest, et palga pealt on makstud kõik riigimaksud ja seega kehtivad palgasaajale sotsiaalsed garantiid. Olemasolevad võimalused, nagu kultuurkapitali makstavad stipendiumid või muud loovisiku toetused, jäävad ka edaspidi, kuid need on lühiajalised ega paku sotsiaalseid garantiisid, nagu tervisekindlustus või maksed pensionifondi,» ütles kultuuriminister Indrek Saar. 

«Pole saladus, et selle teema üle on lausa ilgutud,» nentis Saar. «Looming on töö ja eeldab, et looja tegeleb sellega järjekindlalt, pühendunult ning iga päev, et olla heas vormis. Nii sünnib suurem osa loomingust.»

02.11.2015 04.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto