Sisukord
Kultuur
Postimees
28.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (4) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

805 eurot ja 86 senti hakkab jaanuarist laekuma riigipalgaliste loojate kontole

4 min lugemist
Kultuuriministeerium. FOTO: Eero Vabamägi

Kultuuriministeerium kuulutas välja pilootprojekti, mille põhjal makstakse viiele kirjanikule ja viiele kunstnikule usalduspõhist kuupalka.

Tellijale

«Kirjaniku- ja kunstnikupalk erineb tavapäraselt kultuurkapitali kaudu eraldatavatest stipendiumidest ja muudest loojatoetustest selle poolest, et palga pealt on makstud kõik riigimaksud ja seega kehtivad palgasaajale sotsiaalsed garantiid. Olemasolevad võimalused, nagu kultuurkapitali makstavad stipendiumid või muud loovisiku toetused, jäävad ka edaspidi, kuid need on lühiajalised ega paku sotsiaalseid garantiisid, nagu tervisekindlustus või maksed pensionifondi,» ütles kultuuriminister Indrek Saar. 

«Pole saladus, et selle teema üle on lausa ilgutud,» nentis Saar. «Looming on töö ja eeldab, et looja tegeleb sellega järjekindlalt, pühendunult ning iga päev, et olla heas vormis. Nii sünnib suurem osa loomingust.»

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto