Sisukord
Arvamus
Postimees
03.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neiu põrus kuriteokahtlustuse saanud eksamineerijate käe all korduvalt Eesti lühiuudised «Eesti laulul» sündis rekord Gruusia peaministri sõnul puudub Saakašvilil kodumaa poliitikas tulevik Kogukond südames, mitte kodumaa jalge all Esikülg 3.11 Tulekahjuhäire saab tagasi võtta Majandus Majanduse lühiuudised Eesti võib interneti lairibavõrgule käega lüüa Pankrotistunud Rumeenia kinnisvaraportfelli ümber on tekkinud suur vastasseis Välismaa Vene natsionalist: tulevik kuulub kainetele ja kurjadele Välismaa lühiuudised Fotod: Venemaa leinab Egiptuse lennukatastroofi ohvreid Analüütikud vaevad Erdoğani võidu põhjuseid Arvamus Postimees 1926. aastal: kirjanikkude pensionid ja toetused Juhtkiri: kirjanikupalk – püüdke jagada tüli ja vimmata Neeme Korv: halloween – ennem komm kui pomm Roy Strider: kord piiril alaku ametnikest Taavi Minnik: Emajõe Ateena kadunud aarded Mari Tammar: helimees oskab, minister ei oska Marii Karell: «ärge näidake mu nägu, mu perekond tapetakse» Kultuur Mida arvavad kirjanikud ja kunstnikud loojapalgast? 805 eurot ja 86 senti hakkab jaanuarist laekuma riigipalgaliste loojate kontole Sport Mehhikos võidutses Rosberg, soomlased põrkasid taas kokku Spordi lühiuudised Soov näha lapsi kasvamas sundis Aigar Leokit lõpetama Margus Hunt: olen algkoosseisust ühe sammu kaugusel Klubi lubas pingimees Rooba koondisesse Mourinho ja Chelsea otsivad kadunud identiteeti Tarbija Google võib ühendada Androidi ja Chrome OSi Nissan alustas isesõitva auto katsetamist Tartu Päästeamet pitsitab rehvitöötlejat edasi Töövõimereform toob töötukassa kesklinna Linnavalitsus liidab kaks osakonda Targad masinad õpetavad noori Isa ja poeg löövad võrriliigas laineid Füüsikute ette ilmus paljaid mehi Noore narkomaani lugu mõjub ka isiklikult Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roy Strider: kord piiril alaku ametnikest

5 min lugemist
Roy Strider FOTO: Reporter.ee

Õiguslikult segastel alustel rahaküsimine, venekeelne asjaajamine ning arusaamatud ootealad Eesti piiril ja ELi välispiiril peavad kiiresti kaduma, kirjutab kirjanik Roy Strider isikliku kogemuse põhjal.

Tellijale Tellijale

Saabusin tänavu 9. oktoobril kella 18 paiku sõiduautoga Eesti Vabariigi Narva piiripunkti eesmärgiga ületada riigipiir suunaga Venemaale ning jõuda hiljemalt varahommikuks ühte asulasse Leningradi oblastis. Olin arvestanud, et piiriületuseks võib kuluda mõnevõrra aega, kuna reisin autoga üsna sageli ning sealhulgas ka Venemaale. Tõsi, enamasti sõidan Venemaale Koidula või Luhamaa piiripunkti kasutades ning Narva kaudu olen Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise ajast arvestades Eestisse seni vaid sisse sõitnud.

Viimati naasin Narva kaudu Eestisse pisut üle aasta eest, saabudes autoga Mongooliast. Toona sujus kodumaale sissepääsemine väga kiiresti ehk minutiga. Osalt seetõttu otsustasin seekord Eestist just Narva kaudu välja sõita.

Tuleb tunnistada, et pimedas Narva saabudes on piiripunkti keeruline leida. Järgisin suunavaid viitasid ja sattusin esmalt oma üllatuseks hüdroelektrijaama territooriumile, kus tee lõppes üldse ära. Siis püüdsin uuesti õige suunaga järjele saada ning leidsin viitade näidatud piiripunkti üles. Hakkasin parasjagu dokumente lagedale kraamima, kui minu juurde tormas pisut kohkunud piiriametnik ning rääkis vene keeles, et ma pean piiripunktist minema sõitma. Olin pisut hämmeldunud ning küsisin: miks?

Piiriametnik kõneles endiselt vene keeles, et tehtud on ümberkorraldused ning see piiripunkt on mõeldud läbimiseks ainult suurtele veokitele. Seejärel üritas ta mulle vene keeles ja kätega vehkides seletada, kus asub sõiduautodele mõeldud piiripunkt. Kuna ma ei tunne Narvat eriti hästi, sain üldplaanis aru, et tuleb sõita piiripunkti suhtes teatud suunas, ning pärast põgusat ekslemist leidsin uue piiripunkti ka üles. Seal teatas järgmine piiriametnik vene keeles, et tuleb sõita kõrvaltänavasse, kus on piirile suunduvate autode järjekord.

02.11.2015 04.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto