Sisukord
Autorid
Tänane leht
04.11.2015
Eesti Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Savisaare jaoks reetur, enese ees aus Eesti lühiuudised Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Turvakaamera salvestas Võrus kadunud poissi enne sihitult linnas uitamas Esikülg 4.11 Majandus Sindis valmib udukerge elastikniit Eesti saab naabritega ühise gaasibörsi ja senisest kõrgema ülekandetasu Välismaa Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda USA mõttekoda meenutas Moskvale tuumasõja mõttetust Välismaa lühiuudised Malta poliitik: solidaarsus on vaid tagajärgedega tegelemine Migrantide surve Euroopale ei vähene USA analüütik: Venemaa on hull nagu rebane Arvamus Sirje Niitra: lõputu viinateema Lugeja kiri: vajame hoopis lugeja palka Juhtkiri: rahu, ainult rahu! Sööge edasi Postimees 1941. aastalt: kasin rahvuslik õhtu Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud Avo-Rein Tereping: mõned rahvasaadikud näivad kelmidena Tiit Kändler: teadus muutub ühes maailmaga hägusamaks Kultuur Särav Katariina Unt leidis väärilise partneri Sport Spordi lühiuudised Suur küsimus: keda võiks Wilson Tänakule eelistada? Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama Kuidas ajakirjanike «lollidele» küsimustele vastata? Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe Pärnu püüab Olympiacose käike ette näha Tallinn Loengut andma pidanud Priimägi sõimas direktorit Tallinna lühiuudised Tarbija Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Tartu Uus Riia ring: kas tunnel, viadukt või mõlemad? Mööblilaki ja õllega said nõukogude naised endale head püsivad soengud Sündmuste virvarri rütmistab muusika Farmides jääb sarvilisi üha vähemaks Leebed nõuded tõstsid järsult huvikoolide arvu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

See kõik on juba kuskil mingil kujul olnud. Säärane mõte tabas mind, kui lugesin, kuidas mõni ema oma lapsele kloordioksiidi manustab. Äsja on samasse ritta lisandunud surmav kemikaal DNP, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Tellijale Tellijale

Charles de Costeri igihaljas «Legend Thijl Ulenspiegelist ja Lamme Goedzakist» otsustab peategelane Ulenspiegel vahepeal arsti mängida. Ta teatab haigla patsientidele, et värske õhk teeb nad terveks, tuleb vaid välja minna. Järgmisel päeval tulevad kõik haiglasse veel haigemana tagasi, välja arvatud üks, kes on värskest õhust terveks ja saanud ja karjub: «Elagu Ulenspiegel!»

Imelisest ravist räägib ka teine igihaljas kirjanik, Mark Twain. Nimelt kirjeldab ta, kuidas Tom Sawyer ja Huckleberry Finn lähevad vaidlema soolatüügaste ravimise üle. Huck on veendunud, et soolatüügaste ravimiseks on parim meetod kärvanud kassi kasutamine surnuaial, kui Tomi arvates aitab vaid mäda kännu vesi, kusjuures kännu juures tuleb öelda ka loits. Huck käib välja veel idee kasutada soolatüügaste kaotamiseks uba, nii et üks oapool tuleb veriseks teha ja matta see vanakuu ajal ristteel maha. Teine pool põletatakse ära, kuid esimene, verega koos olev pool, hakkab soolatüügast enda poole tõmbama ning lõpuks saabki tüükast lahti.

03.11.2015 05.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto