Sisukord
Sport
Postimees
04.11.2015
Eesti Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Savisaare jaoks reetur, enese ees aus Eesti lühiuudised Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Turvakaamera salvestas Võrus kadunud poissi enne sihitult linnas uitamas Esikülg 4.11 Majandus Sindis valmib udukerge elastikniit Eesti saab naabritega ühise gaasibörsi ja senisest kõrgema ülekandetasu Välismaa Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda USA mõttekoda meenutas Moskvale tuumasõja mõttetust Välismaa lühiuudised Malta poliitik: solidaarsus on vaid tagajärgedega tegelemine Migrantide surve Euroopale ei vähene USA analüütik: Venemaa on hull nagu rebane Arvamus Sirje Niitra: lõputu viinateema Lugeja kiri: vajame hoopis lugeja palka Juhtkiri: rahu, ainult rahu! Sööge edasi Postimees 1941. aastalt: kasin rahvuslik õhtu Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud Avo-Rein Tereping: mõned rahvasaadikud näivad kelmidena Tiit Kändler: teadus muutub ühes maailmaga hägusamaks Kultuur Särav Katariina Unt leidis väärilise partneri Sport Spordi lühiuudised Suur küsimus: keda võiks Wilson Tänakule eelistada? Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama Kuidas ajakirjanike «lollidele» küsimustele vastata? Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe Pärnu püüab Olympiacose käike ette näha Tallinn Loengut andma pidanud Priimägi sõimas direktorit Tallinna lühiuudised Tarbija Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Tartu Uus Riia ring: kas tunnel, viadukt või mõlemad? Mööblilaki ja õllega said nõukogude naised endale head püsivad soengud Sündmuste virvarri rütmistab muusika Farmides jääb sarvilisi üha vähemaks Leebed nõuded tõstsid järsult huvikoolide arvu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe

3 min lugemist
Ahto Raska. FOTO: Sander Ilvest

Septembris Ameerika Ühendriikides Las Vegases peetud maadluse MMil pronksmedali võitnud Epp Mäe pole veel Eestis kõige tuntumate sportlaste seas, ent ta tippu aidanud treenerit Ahto Raskat teavad sootuks vähesed. Ometi on suure tõenäosusega aasta naisportlaseks valitava Mäe juhendaja reaalne kandidaat ka aasta treeneri tiilile. Edu pole aga kummalegi tulnud kergelt.

Tellijale Tellijale

Sajandivahetusel oli Raska Eesti üks paremaid vabamaadlejaid ning 2006. aastal otsustas ta Soome treeneriks minna. Alguses oli koormus suur: tegeleda tuli nii vaba- kui ka alles pead tõstnud naistemaadlusega. «Algus oli väga raske. Minu hoole all olid ka kõikide vanusegruppide poisid ja tüdrukud. Pidin aastas tegema 30–40 reisi ja mul polnud teist treenerit ka kõrval,» meenutab Raska, kes on saanud puhtalt naistemaadlusele keskenduda 2012. aastast.

2014. aasta kevadel siirdus tema käe alla treenima ka Mäe, kes oli karjääris jõudnud ummikseisu. Eestis ei ole tema kaalukategoorias (–75 kg) sobivaid sparringupartnereid ja tulemuste saavutamiseks tuli teha keeruline valik: kodumaalt lahkuda.

03.11.2015 05.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto