Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.11.2015
Eesti Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Savisaare jaoks reetur, enese ees aus Eesti lühiuudised Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Turvakaamera salvestas Võrus kadunud poissi enne sihitult linnas uitamas Esikülg 4.11 Majandus Sindis valmib udukerge elastikniit Eesti saab naabritega ühise gaasibörsi ja senisest kõrgema ülekandetasu Välismaa Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda USA mõttekoda meenutas Moskvale tuumasõja mõttetust Välismaa lühiuudised Malta poliitik: solidaarsus on vaid tagajärgedega tegelemine Migrantide surve Euroopale ei vähene USA analüütik: Venemaa on hull nagu rebane Arvamus Sirje Niitra: lõputu viinateema Lugeja kiri: vajame hoopis lugeja palka Juhtkiri: rahu, ainult rahu! Sööge edasi Postimees 1941. aastalt: kasin rahvuslik õhtu Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud Avo-Rein Tereping: mõned rahvasaadikud näivad kelmidena Tiit Kändler: teadus muutub ühes maailmaga hägusamaks Kultuur Särav Katariina Unt leidis väärilise partneri Sport Spordi lühiuudised Suur küsimus: keda võiks Wilson Tänakule eelistada? Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama Kuidas ajakirjanike «lollidele» küsimustele vastata? Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe Pärnu püüab Olympiacose käike ette näha Tallinn Loengut andma pidanud Priimägi sõimas direktorit Tallinna lühiuudised Tarbija Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Tartu Uus Riia ring: kas tunnel, viadukt või mõlemad? Mööblilaki ja õllega said nõukogude naised endale head püsivad soengud Sündmuste virvarri rütmistab muusika Farmides jääb sarvilisi üha vähemaks Leebed nõuded tõstsid järsult huvikoolide arvu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare jaoks reetur, enese ees aus

5 min lugemist
Kümme aastat Tallinnas Edgar Savisaare kõrval volikogu juhina tähtsuselt pealinna teise mehe tiitlit kandnud riigikogu liige Toomas Vitsut ootab erakonnas muutust: aeg on Kadri Simsoni käes. FOTO: Jaanus Lensment

Aidaku Keskerakond Eesti elu rahustada või edasi viia, kuid midagi peab muutuma. Oma näo ja rolli kaotanud Keskerakond peab olema peale vastuvaidleja ka kõigi erakondade koostööpartner, leiab riigikogu liige, endine Tallinna tipp-poliitik Toomas Vitsut (55).

Tellijale Tellijale

-Miks otsustasite kevadel riigikokku minna, mitte linna palgale jääda? Näiteks abilinnapea Mihhail Kõlvart osutus kindlalt parlamenti valituks, kuid jäi linnatööle truuks.

Minu jaoks oli see loogiline otsus. Kümme aastat volikogu esimehena ja enne seda veel neli ja pool aastat abilinnapeana ühes süsteemis, ühesuguse rutiiniga – mulle selline elu väga ei sobi. Niimoodi pensionini vaikselt ära veeretada pole kindlasti minu meele järele.

-Kas see oli otsus, mille pidite Edgar Savisaarega kooskõlastama?

Ma ei ütleks, et oleksin pidanud kooskõlastama, aga lihtsalt viisakas oli seda kõigepealt temale öelda ja siis avalikult teatada.

-Kuidas paistab Keskerakond, võrreldes all-linnas juht olles ja nüüd Toompea lossist? Kas need on erinevad Keskerakonnad?

Ei, ma ei ütleks, et erinevad Keskerakonnad, aga töö iseloom on väga erinev. All-linnas on Keskerakonnal võimuvastutust, initsiatiiv linna arendada, midagi ära teha, võimalused on suuremad. Toompeal on meil opositsiooni roll ja need kaks rolli ei sarnane mitte mingilgi moel.

03.11.2015 05.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto