Sisukord
Eesti
Postimees
04.11.2015
Eesti Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Savisaare jaoks reetur, enese ees aus Eesti lühiuudised Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Turvakaamera salvestas Võrus kadunud poissi enne sihitult linnas uitamas Esikülg 4.11 Majandus Sindis valmib udukerge elastikniit Eesti saab naabritega ühise gaasibörsi ja senisest kõrgema ülekandetasu Välismaa Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda USA mõttekoda meenutas Moskvale tuumasõja mõttetust Välismaa lühiuudised Malta poliitik: solidaarsus on vaid tagajärgedega tegelemine Migrantide surve Euroopale ei vähene USA analüütik: Venemaa on hull nagu rebane Arvamus Sirje Niitra: lõputu viinateema Lugeja kiri: vajame hoopis lugeja palka Juhtkiri: rahu, ainult rahu! Sööge edasi Postimees 1941. aastalt: kasin rahvuslik õhtu Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud Avo-Rein Tereping: mõned rahvasaadikud näivad kelmidena Tiit Kändler: teadus muutub ühes maailmaga hägusamaks Kultuur Särav Katariina Unt leidis väärilise partneri Sport Spordi lühiuudised Suur küsimus: keda võiks Wilson Tänakule eelistada? Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama Kuidas ajakirjanike «lollidele» küsimustele vastata? Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe Pärnu püüab Olympiacose käike ette näha Tallinn Loengut andma pidanud Priimägi sõimas direktorit Tallinna lühiuudised Tarbija Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Tartu Uus Riia ring: kas tunnel, viadukt või mõlemad? Mööblilaki ja õllega said nõukogude naised endale head püsivad soengud Sündmuste virvarri rütmistab muusika Farmides jääb sarvilisi üha vähemaks Leebed nõuded tõstsid järsult huvikoolide arvu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda

3 min lugemist
Siim Kallase kampaaniavoldik, milles ta taotleb toetust ja poolthääli ALDE presidendivalimistel Budapestis 21. novembril. FOTO: Eero Vabamägi

Migratsioonikriis peaks saama hallatud nii, et see ei lõpetaks inimeste vaba liikumist Euroopas, rääkis Siim Kallas eelmisel nädalal Strasbourgis Euroopa Parlamendi täiskogu ajal, kus ta otsis toetajaid europarlamenti kuuluvate liberaalide seas.

Tellijale Tellijale

Mida ALDE partei presidendi koht teile pakuks?

Ma olen põnevil. See on täiesti uus väljakutse. Ma ei ole veel ju võitnud seda, aga ega see lihtne olema saa. ALDE on organisatsioon, mis põhimõtteliselt peaks mängima (liberaalse – toim) poliitika kujundamisel ja seisukohtade kaitsmisel olulist rolli, ning ma näen endal seda võimalust, et saan kaitsta neid ideid, mis mulle alati tähtsad on olnud.

Komisjon oli väga suurepärane ja põnev aeg minu jaoks, aga seal, eriti [eelmise esimehe] José Manuel Barroso all, oli kogu tegevus poliitiliselt neutraalne. ALDE väljakutse on luua ühtne (liberaaldemokraatlik – toim) kontsept, mis oleks piisavalt veenev, et näiteks nii Bulgaaria või Hispaania liberaalsed erakonnad tahaks ALDEga ühineda.

Tegemist on selles mõttes tüüpilise Euroopa väljakutsega, kus 28 rahvast on oma jõu kokku pannud, on erinevad ajaloonägemused ja poliitilised sümpaatiad ning see kõik kokku teeb asja väga põnevaks. ALDEs on siiani väga dominantsed olnud Beneluxi maad, aga ka Saksamaa ja Suurbritannia. Nüüd tahavad ka Ida-Euroopa ja Põhjamaad rohkem kaasa rääkida. Lõuna-Euroopas meil palju tugevaid partnereid ei ole.

03.11.2015 05.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto