Sisukord
Käsipall
Tänane leht
04.11.2015
Eesti Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Savisaare jaoks reetur, enese ees aus Eesti lühiuudised Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Turvakaamera salvestas Võrus kadunud poissi enne sihitult linnas uitamas Esikülg 4.11 Majandus Sindis valmib udukerge elastikniit Eesti saab naabritega ühise gaasibörsi ja senisest kõrgema ülekandetasu Välismaa Europoliitikud peavad Kallase eeliseks Ida-Euroopa tausta Siim Kallas: inimeste vaba liikumine Euroopas ei tohi lõppeda USA mõttekoda meenutas Moskvale tuumasõja mõttetust Välismaa lühiuudised Malta poliitik: solidaarsus on vaid tagajärgedega tegelemine Migrantide surve Euroopale ei vähene USA analüütik: Venemaa on hull nagu rebane Arvamus Sirje Niitra: lõputu viinateema Lugeja kiri: vajame hoopis lugeja palka Juhtkiri: rahu, ainult rahu! Sööge edasi Postimees 1941. aastalt: kasin rahvuslik õhtu Erkki Bahovski: haiguste ravi garanteeritud Avo-Rein Tereping: mõned rahvasaadikud näivad kelmidena Tiit Kändler: teadus muutub ühes maailmaga hägusamaks Kultuur Särav Katariina Unt leidis väärilise partneri Sport Spordi lühiuudised Suur küsimus: keda võiks Wilson Tänakule eelistada? Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama Kuidas ajakirjanike «lollidele» küsimustele vastata? Rasked algused, võidukad lõpud ja meeletu töötahe Pärnu püüab Olympiacose käike ette näha Tallinn Loengut andma pidanud Priimägi sõimas direktorit Tallinna lühiuudised Tarbija Uued toitumissoovitused annavad vabamad käed Kümnest neli infarkti saanut sureb enne haiglat Tartu Uus Riia ring: kas tunnel, viadukt või mõlemad? Mööblilaki ja õllega said nõukogude naised endale head püsivad soengud Sündmuste virvarri rütmistab muusika Farmides jääb sarvilisi üha vähemaks Leebed nõuded tõstsid järsult huvikoolide arvu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käsipallikoondis läheb MM-valiktsüklis võitu napsama

3 min lugemist
Eesti käsipallikoondis FOTO: Tairo Lutter

Eesti meeste käsipallikoondis hakkab homme püüdma edasipääsu 2017. aasta MMi valiktsüklist, mille kvalifikatsiooni esimeses ringis kohtutakse Iisraelis kolmel päeval kolme vastasega. Koondise peatreener Rein Suvi tunnistas eile Tel Avivi lennates, et kuigi ülesanne ei ole kergete killast, siis pea norus mängima ei sõideta: «Ega me ei lähe kaotusmõtetega, vaid loodame lisaks mängu parandamisele ehk ka mõne võidu ära näpistada.»

Tellijale Tellijale

Tänavu suvel lõpetas Eesti rahvusmeeskond 2018. aasta EMi kvalifikatsiooni alagrupivooru koduse kaotusega Luksemburgile ja nii jäi play-off meie meestele suletuks. Nüüd sügisel on käes 2017. aasta MMi kvalifikatsioon, kuid tavapäratult ei mängi Eesti oma kohtumisi kodus- ning võõrsilmängu printsiibil, vaid kõik neli 4. alagruppi kuuluvat tiimi mängivad turniirisüsteemis Iisraelis. Eesti alagrupp on sealjuures kuuest grupist ainuke, kes kvalifikatsiooni selliselt alustab. Eesti Käsipalliliidu liikme Pirje Orassoni sõnul on selle põhjuseks asjaolu, et meie alagrupis eelistas enamik koondii sellist süsteemi.

Nii peab Eesti sel nädalal Iisraelis kolmel päeval kolm lahingut ning vastased pole sugugi lihtsad: neljapäeval mängitakse eelduste kohaselt kõige tugevama meeskonna ehk Portugaliga, reedel on vastaseks kodus mängiv Iisrael ning laupäeval minnakse vastamisi Gruusiaga, kellega mängiti sealjuures alles ka suvel lõppenud EMi valiktsüklis (toona võitis Eesti kodus 28:26 ja kaotas võõrsil 25:27).

Vastastest rääkides tunnistas Eesti rahvusmeeskonna peatreener Rein Suvi, et igaühe vastu võib Eestil varuks olla oma väike relv. «Portugaliga on hea võrdlusmoment 2015. aasta MMi valiktsüklist, toona tuli mõlemas kohtumises vastu võtta päris selge kaotus,» meenutas Suvi mullu jaanuaris peetud mänge, kus Eesti kaotas kodus Portugalile 17:25 ja võõrsil 27:35. «Eks nende meestest paljud mängivad tugevates klubides ja ka Meistrite liigas, seega kvaliteeti ja tugevate mängude kogemust on neil palju. Teisest küljest on ühe mängu puhul seekord see eelis, et see on ainult üks kord ja 60 minutit, kui tuleb endast hea emotsiooni pealt kõik anda, ja see võib meie kasuks mängida,» selgitas Suvi.

03.11.2015 05.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto