Sisukord
Tervis
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Meedia liialdas liha kahjulikkusega

4 min lugemist
FOTO: Allikas: WHO

Üle-eelmisel nädalal lükkas Rahvusvahelise Vähiuuringute Agentuuri (IARC) eelteade käima lumepalli, mis hirmutas lihasööjaid suure vähiohuga. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) esindaja Eestis Marge Reinap selgitab, kuidas selline valeinfo levima hakkas.

Tellijale

Mis põhjusel hakkasid 23. oktoobril rahvusvahelises meedias levima väited, nagu oleks liha söömine sama ohtlik kui suitsetamine?

Siin langes mitu asjaolu kokku. Rahvusvahelise organisatsioonina saatis IARC eelteate, et uuringu tulemused avalikustatakse peagi – see on tavapärane protseduur, kui soovitakse, et eri riikide meediaagentuurid saaksid info kätte võrdsetel alustel. See eelteavitus inimeste toidulaua nii olulise koostisosa kohta tekitas aga spekulatsioone ja nii ilmselt tekkisidki need spekuleerivad lood, mis hakkasid kulutulena maailmas levima.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto