Sisukord
Sport
Tänane leht
05.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Meedia liialdas liha kahjulikkusega Palju õnne Nii valitakse «Eesti laulu» kandidaate Tagakülg Inimeste kadumised tekitavad hirmujutte Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Eesti lühiuudised 5.11 Maaelanikke ähvardab talvine veepuudus Külm talv võib tuua kaasa kalade massilise hukkumise Majandus Majanduse lühiuudised Volkswageni skandaal sai hoogu juurde Ärikinnisvara buumi ennetamisel loodetakse pankadele Välismaa Reisijaist jäid maha valusad pildid Siinai õnnetuselennuki võis taevast kukutada plahvatus Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: kriitiline piir Rein Veidemann: kirjanik ja palgatöö Postimees 1910. aastal: mesilased on inimestest paremad Päeva karikatuur Raul Eamets, Martti Randveer: olukorrast majanduses – vältigem liigset optimismi Loone Ots: anname lastele pidevalt negatiivset eeskuju Eerik Niiles Kross: Türgi valimised ja Euroopa väärtused Kultuur «Luikedeta järv ehk Piknik raudteejaamas» – Manfred Vainokivi esilinastus Postimehes Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: pingutamise algõpetus ehk normatiivid tagasi ausse Eesti eesmärk olümpia valikturniiril: teha trenni ja võita Iisraeli spordi nukker saatus: poodiumil riigilippu ei näe Tarbija Meedia liialdas liha kahjulikkusega Eksootilist maitseelamust ei maksa peljata Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Tartu Tartu tänavune jõulupuu pääses löögile teisel katsel Tartu kardioloog valvab siiratud südamega patsienti Kokapoiss pürib rahva toel Rio olümpiale Nõolaste toad kütab soojaks hakkpuit Jakobi galerii tulevikust paistab tumedust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Pahv: pingutamise algõpetus ehk normatiivid tagasi ausse

3 min lugemist
Postimehe sporditoimetuse juht Peep Pahv FOTO: Andres Haabu

Mäletan, kui ma neljanda-viienda klassi poisina harjutasin koos vanema vennaga kodus tiritamme kasvatamist. Muidu mitmekülgse spordipoisina oli kehalise kasvatuse tundides minu jaoks üks ebameeldiv periood – võimlemisveerand. No ei istunud mulle need akrobaatilised harjutused. Kuid hinne oli vaja kätte saada ja see sundis õhtutundidel kodus rassima. Vanasõna, et harjutamine teeb meistriks, pidas paika ja nõutud harjutus sai koolitunnis tehtud. Toona oli see iga poisi jaoks auasi.

Tellijale Tellijale

Oleks loomulik, et matemaatika või inglise keele koduste ülesannete kõrval peaksid lapsed tegelema vabal ajal ka sellega, et saada vähemalt rahuldav hinne kehalises kasvatuses. Paraku on kehalisest kasvatusest saanud kooliprogrammis alaväärtuslik õppeaine: tunde on liiga vähe ning hea hinde saamiseks piisab tihtilugu vaid kohal käimisest ja 45 minuti mahamolutamisest. 

Sul oli eelmine nädal nohu? Sa ei taha veel joosta ja jalgpalli mängida? No jaluta siis paar tiiru ümber koolimaja – kasvõi teksapükstes ja paksus jopes! Sa ei jaksa teha ainsatki kätekõverdust ega suuda teha kukerpalli? Proovi! Ei tule välja? No mis siis ikka, vaata, kuidas teised teevad!

Eksib see, kes arvab, et eelmisel nädalal kaks korda nuusanud või elementaarses võimlemisharjutuses äpuks osutunud laps ei saa hiljem harjutusi järele tegemata head või vähemalt rahuldavat hinnet. Muidugi saab! Ta oli ju kohal, ta ju «sportis».

04.11.2015 06.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto