Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Loone Ots: anname lastele pidevalt negatiivset eeskuju

3 min lugemist
Loone Ots FOTO: Liis Treimann

Võru linnas kadus öisel ajal nooruk. Inimesed on masendatud. Linnas hiilib hirm. Mis juhtus, kus juhtus, ei tea keegi. Markkuse vanematele, sõpradele ja koolikaaslastele saab ainult vaprust soovida. Kogukond hoolib ja teeb, mida suudab. Kaugemal olijad saavad saata häid soove. Seda kõike on vähe. Süütunne on loomulik, kuigi selleks pole põhjust.

Tellijale

Eesti seaduse silmis on ka 17-aastane noor veel laps. Lastekaitse seaduse järgi tohib üle 16-aastane öösel väljas olla. Võru-sugune linn tundub ohutu. Ometi sai kohutav võimalikuks. Linti tagasi kerides võib küsida, mida saanuks teha teisiti, kuidas võinuks juhtunut ära hoida. Esimene pähe tulev vastus on: mitte midagi. On põhjust mõelda, kas oleme teinud ohutu keskkonna loomiseks kõik võimaliku. Laiemas mõttes kui turvakaamerad või patrullid.

November on lapse õiguste kuu. Lapse õiguste konventsiooni artikkel 19 sätestab õiguse füüsilisele ja vaimsele turvalisusele. Ent turvalisus ei ole mitte ainult lapse õigus, vaid ka põhiline inimõigus. Mida peaksime tegema, et meie igapäevane liikumine oleks veel ohutum? Suurte maanteede ja tiheda liiklusega tänavate riske suudame järest maandada. Kas peaks lisama kooli õppekavadesse kohustuslikud enesekaitse tunnid? Kas riik peaks meie maksudest avama tänavavõitluse kursused täiskasvanuile?

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto