Sisukord
Uudised
Postimees
07.11.2015
Eesti Esimehest tööandjaks Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg 7.11 Palju õnne Siim Kallas: otselend ei vaja rahvuslikku lennufirmat 7 asja, mida me teame Estonian Airi olukorra kohta Reinsalu arve Venemaale üllatas valitsust Miks riik ei tohi toetada rahvuslikku lennukompaniid? Tarbijakaitse: meie Estonian Airi reisijatele soovitusi anda ei oska Lootusetu haige ravija Esikaas 7. 11 Majandus Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Lootusetu haige ravija Välismaa Välismaa lühiuudised Pomm võis olla Vene lennuki pagasiruumis Arvamus Mees valges Postimees 1911. aastal: kübaranõelad on inimestele ohtlikud Lootusetu haige ravija Päeva karikatuur Juhtkiri: tulevik peab olema õhust kaalukam Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Esimehest tööandjaks Ilus teooria uuritud alal Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Nii halb, et lausa õudne Lõputu Singer ja jalgrattad No kuidas sa seda arvustad!? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Bond, jälle Bond Sport Helenius tuleb Tallinna otse treeningutelt Klitškoga IAAF jätab skandaali tõttu aastalõpugala ära Spordi lühiuudised Eesti hokit pööratakse nüüdisaega Meistrite liiga tiitlikaitsjat kimbutanud Teppan: sähvatajaid on varemgi olnud, klassi määrab stabiilsus Põlva puurilukkude vaikne duo veab koondisevankrit Klappi ei tekkinud, Eesti kaotas Iisraelile ja edasipääsulootuse Tarbija Erinevus rikastab ka tööl AK Marti Aavik: oh Island Ilus teooria uuritud alal Lõputu Singer ja jalgrattad Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? No kuidas sa seda arvustad!? Rumeenia kinnisvara on tark investeering Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Viimane veerg Kevin Uljaste tõusvas joones Teeme rahval tuju paremaks Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Kätlin Konstabel: isa kui Medicite lõvi Peeter Langovitsi tagasivaade: plahvatus kohtumajas Konfutsius on üles tõusnud, elagu Konfutsius! Arter Lugu, mis puudutab kõiki Rahvuslipp jäisel mandril Paavo Järvi: olen õnnelik, et oleme tütardega üksteisel nii tihedalt «naha all» Pagulane minu kodus Sepp, meie kõigi president Saatusele tänulik Margit Härma: millal see prints siis tuleb? Enesepuhastuse läbiviija Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saatusele tänulik

2 min lugemist
Kuigi vabakutseline, ihkab Allan Kress siiski olla ka mõne trupi hingekirjas. Kas või kodus – selleks avab ta novembri lõpul oma Kivimäe maja hooviski väikese «teatrimaja». FOTO: Sander Ilvest

Lavastaja ja näitleja Allan Kress sai tõelise väljakutse: mängida Helsingis Gurmee Teatteri soomekeelses krimitükis hispaania keeles mafioosot. Põhjuseks asjaolu, et kuna Kressi abikaasa on panamalanna, on hispaania keel tema teine kodune keel.

Tellijale Tellijale

Kuigi Allan Kress on muu hulgas kunstiliselt juhtinud nukuteatrit, Tammsaare-nimelist teatrit ja Banaanikala teatrifestivali, maitseb ta juba üheksa aastat vabakutselise elu. Tegutsemist on rohkesti – Allan teenib leiba ka pulmavanema ja jõuluvanana, lööb kaasa filmides ja sarjades –, ent ikkagi tähendab vabakutselise staatus üsna stressirohket elu, sest kunagi ei tea, kust või kellelt tuleb huvitav tööpakkumine. Seni pole olnud põhjust kurta ning iga uus rolli- või lavastamise pakkumine kasvatab adrenaliini, usku ja elujõudu, kinnitades, et oled vajalik.

Soomes tööd teha pole Kressile esimene kord, alles sel suvel lõi ta kaasa ühes põhjanaabrite mängufilmis («Piilotetut» esilinastub veebruaris – toim), mille võtted toimusid osaliselt lausa polaarjoone lähedal Kajaanis. Ent kui nüüd Gurmee Teatteri talle tükis «Murhaava illallinen» ehk «Kriminaalne õhtusöök» Carlos Alvarado rolli pakkus, tuli see meeldiva üllatusena. Tükk on muide eesti algupärand, autorid Diana Leesalu ja Veiko Tubin.

06.11.2015 09.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto