Sisukord
Uudised
Tänane leht
05.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Meedia liialdas liha kahjulikkusega Palju õnne Nii valitakse «Eesti laulu» kandidaate Tagakülg Inimeste kadumised tekitavad hirmujutte Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Eesti lühiuudised 5.11 Maaelanikke ähvardab talvine veepuudus Külm talv võib tuua kaasa kalade massilise hukkumise Majandus Majanduse lühiuudised Volkswageni skandaal sai hoogu juurde Ärikinnisvara buumi ennetamisel loodetakse pankadele Välismaa Reisijaist jäid maha valusad pildid Siinai õnnetuselennuki võis taevast kukutada plahvatus Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: kriitiline piir Rein Veidemann: kirjanik ja palgatöö Postimees 1910. aastal: mesilased on inimestest paremad Päeva karikatuur Raul Eamets, Martti Randveer: olukorrast majanduses – vältigem liigset optimismi Loone Ots: anname lastele pidevalt negatiivset eeskuju Eerik Niiles Kross: Türgi valimised ja Euroopa väärtused Kultuur «Luikedeta järv ehk Piknik raudteejaamas» – Manfred Vainokivi esilinastus Postimehes Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: pingutamise algõpetus ehk normatiivid tagasi ausse Eesti eesmärk olümpia valikturniiril: teha trenni ja võita Iisraeli spordi nukker saatus: poodiumil riigilippu ei näe Tarbija Meedia liialdas liha kahjulikkusega Eksootilist maitseelamust ei maksa peljata Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Tartu Tartu tänavune jõulupuu pääses löögile teisel katsel Tartu kardioloog valvab siiratud südamega patsienti Kokapoiss pürib rahva toel Rio olümpiale Nõolaste toad kütab soojaks hakkpuit Jakobi galerii tulevikust paistab tumedust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu kardioloog valvab siiratud südamega patsienti

4 min lugemist
Südamearst Märt Elmet teeb igapäevatööd uuringu­kabinetis, kus ta silmitseb koos kolleegiga patsiendi südant. Monitorilt on näha südame vasak ja parem pärgarter oma harudega ning ka haiguse põhjus ehk see, et parem pärgarter on kinni. FOTO: Kristjan Teedema

«Südame siirdamine ei ole midagi keerulist – tuleb rindkere avada, vana süda välja lõigata ja uus asemele õmmelda,» ütleb südamearst Märt Elmet pealtnäha kergelt, aga lisab siis tõsinedes: «Keeruline on ettevalmistus ning see aeg, mis tuleb pärast.»

Tellijale Tellijale

Tartu ülikooli kliinikumi kardioloogiaosakonna juhataja Märt Elmeti telefon ei ole minutikski kuuldekaugusest väljas. Ta on kättesaadav nii ööl kui päeval ning 37-aastane patsient Dea Laugmaa, kes sai poolteist kuud tagasi Helsingis uue südame, võib talle alati helistada. Kas või ainult sellepärast, et täna valutab tal pea.

Eile tundis Dea Laugmaa ennast suurepäraselt. Ta mees oli tööl, teismelised lapsed koolis ning ta ise vaatas televiisorit.

04.11.2015 06.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto