Sisukord
Uudised
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tartu kardioloog valvab siiratud südamega patsienti

4 min lugemist
Südamearst Märt Elmet teeb igapäevatööd uuringu­kabinetis, kus ta silmitseb koos kolleegiga patsiendi südant. Monitorilt on näha südame vasak ja parem pärgarter oma harudega ning ka haiguse põhjus ehk see, et parem pärgarter on kinni. FOTO: Kristjan Teedema

«Südame siirdamine ei ole midagi keerulist – tuleb rindkere avada, vana süda välja lõigata ja uus asemele õmmelda,» ütleb südamearst Märt Elmet pealtnäha kergelt, aga lisab siis tõsinedes: «Keeruline on ettevalmistus ning see aeg, mis tuleb pärast.»

Tellijale

Tartu ülikooli kliinikumi kardioloogiaosakonna juhataja Märt Elmeti telefon ei ole minutikski kuuldekaugusest väljas. Ta on kättesaadav nii ööl kui päeval ning 37-aastane patsient Dea Laugmaa, kes sai poolteist kuud tagasi Helsingis uue südame, võib talle alati helistada. Kas või ainult sellepärast, et täna valutab tal pea.

Eile tundis Dea Laugmaa ennast suurepäraselt. Ta mees oli tööl, teismelised lapsed koolis ning ta ise vaatas televiisorit.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto