Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Meedia liialdas liha kahjulikkusega Palju õnne Nii valitakse «Eesti laulu» kandidaate Tagakülg Inimeste kadumised tekitavad hirmujutte Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Eesti lühiuudised 5.11 Maaelanikke ähvardab talvine veepuudus Külm talv võib tuua kaasa kalade massilise hukkumise Majandus Majanduse lühiuudised Volkswageni skandaal sai hoogu juurde Ärikinnisvara buumi ennetamisel loodetakse pankadele Välismaa Reisijaist jäid maha valusad pildid Siinai õnnetuselennuki võis taevast kukutada plahvatus Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: kriitiline piir Rein Veidemann: kirjanik ja palgatöö Postimees 1910. aastal: mesilased on inimestest paremad Päeva karikatuur Raul Eamets, Martti Randveer: olukorrast majanduses – vältigem liigset optimismi Loone Ots: anname lastele pidevalt negatiivset eeskuju Eerik Niiles Kross: Türgi valimised ja Euroopa väärtused Kultuur «Luikedeta järv ehk Piknik raudteejaamas» – Manfred Vainokivi esilinastus Postimehes Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: pingutamise algõpetus ehk normatiivid tagasi ausse Eesti eesmärk olümpia valikturniiril: teha trenni ja võita Iisraeli spordi nukker saatus: poodiumil riigilippu ei näe Tarbija Meedia liialdas liha kahjulikkusega Eksootilist maitseelamust ei maksa peljata Aeglased muutused tervishoius nõuavad lõivu patsientidelt Tartu Tartu tänavune jõulupuu pääses löögile teisel katsel Tartu kardioloog valvab siiratud südamega patsienti Kokapoiss pürib rahva toel Rio olümpiale Nõolaste toad kütab soojaks hakkpuit Jakobi galerii tulevikust paistab tumedust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maaelanikke ähvardab talvine veepuudus

3 min lugemist
Rõuge valla Sadramõtsa küla elaniku Tiiu Püvi kaev pole kunagi oktoobris tühjaks saanud, aga läinud nädalal vajas ta selle täitmiseks valla abi. FOTO: Margus Ansu

Võrumaa Rõuge valla Sadramõtsa küla elanik Tiiu Püvi ei mäleta sellist oktoobrit, kui kaevus vesi otsa oleks saanud, ent nüüd see juhtus. Kui peaks tulema külm talv, on hullem alles ees.

Tellijale Tellijale

Kui november ja detsember ei anna korralikult vihma ning tuleb külm talv, siis jäävad Eesti maapiirkondades veeta sajad pinnaveekaevud ja vallad peavad hakkama oma elanike kaevudesse vett sõna otseses mõttes juurde kallama. Nii viiski Rõuge valla kommunaalfirma Püvile läinud nädalal tonnise tünniga vett.

«Kahe aasta eest oli vaja ka korra vett juurde tuua, aga see ei olnud sügisel,» rääkis ta. «Nõukogude ajal olid loomad laudas ja siis toodi ühel aastal vett mitu korda juurde.»

04.11.2015 06.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto