Siinai õnnetuselennuki võis taevast kukutada plahvatus

Lennuõnnetuse ohvrite isiklike esemete kokkukogumine sünmuspaigas Siinais. FOTO: SCANPIX

Siinai poolsaare kohal möödunud laupäeval alla kukkunud Vene reisilennuki uurimisel on ilmnenud uusi tõendeid, mis annavad hoogu juurde oletustele, nagu oleks õnnetuse võinud põhjustada plahvatus või lennuki varasem vilets remont. Lisaks väidab sunniitlik äärmusorganisatsioon Islamiriik (IS) järjekindlalt, et juhtunu taga on nemad.

Tellijale Tellijale

Briti võimud teatasid eile, et peavad lennuki allakukkumise võimalikuks põhjuseks plahvatust ning eile pärastlõunast katkestati saareriigis kõik Sharm el Sheikhi suunduvad lennud. Sel nädalal Suurbritannias visiidil olev Egiptuse president Abdul Fattah al-Sisi ruttas seepeale selgitama, et Siinai poolsaar on ohutu. «Propagandajutt, et lennuõnnetus toimus ISi tõttu, on üks meetod  Egiptuse stabiilsuse ja maine kahjustamiseks,» sõnas ta BBC-le antud usutluses. 

USA kanali NBC News teatel usub ka Ameerika luure, et lennuki allakukkumise võis põhjustada mingit sorti plahvatus, kas kütusepaagi või pommiplahvatus. Veel teatas NBC News, et satelliidipiltide põhjal võib välistada maa-õhk-tüüpi raketi rünnaku, kuid märkis ka, et satelliidipildil märgatud infrapunaaktiivsus võib peale pommiplahvatuse või plahvatava mootori viidata muudelegi võimalusele.

04.11.2015 06.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto