Sisukord
Sport
Postimees
06.11.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Abielupaar on sunnitud võtma talve vastu soojakus Tagakülg 6.11 Žürii valis välja «Eesti laulu» poolfinalistid Maausuliste palvust häirisid discgolf’i mängijad Guantánamost pääsenud mees kohaneb Eestis Eesti lühiuudised 6.11 Baltimaad plaanivad nõuda Venemaalt okupatsiooni eest kahjutasu Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Eksperdid: ravikanepit ei eksisteeri Majandus Majanduse lühiuudised Otsust Estonian Airi kohta oodatakse laupäeval Maailmaturul domineerivad Euroopa veinid Välismaa Välismaa lühiuudised Leedu lääneosas mõrvati neli naist Soome professor: Putin otsib koostööd Arvamus Henrik Roonemaa: määgime kooris kuukulguri terviseks Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Taavi Minnik: hirm taevas ning võit infosõjas Päeva karikatuur Jon Greenwald: Makedoonia kriis võib kasvada järgmiseks Balkani tragöödiaks Sigrid Kõiv: kaubanduskeskustel pole julguse raasugi Postimees 1932. aastal: 3000 l salapiiritust põlevas paadis Juhtkiri: nõue korvata okupatsioonikahjud taas laual Toomas Peterson: Eestil võiks olla odavlennufirma Roland Freudenstein: globaliseerunud vs kristlik Euroopa Kultuur Lucas Debargue’i võimalusterohke maailm Sport Spordi lühiuudised Pärnu kaotas eurosarjas Olympiacosele Kaks linna, üks eksootiline Rooba Mängija raske elu pingil või «kastis» Eesti alustas Iisraelis viigiga Tarbija Turu on Soome Tartu Lõuna-Aafrika Vabariik – Musta Mandri Šveits Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Tartu Tartu toob bussidesse Ajujahi võiduidee Köögiviljakasvatajal jäi ladu kitsaks Arhitekt Udo Tiirmaa: vana lammutamine käib liiga kergesti Kaevetööd lõhkusid vana kalmistu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mängija raske elu pingil või «kastis»

3 min lugemist
Võrkpallikoondise mängijad Itaalias toimunud EMil. Andres Toobal nõjatub käed põlvedel: «kastis» seismine on üsna raske. FOTO: Tairo Lutter

Pallimänguvõistkondades on paratamatult alati neid, kes peavad kohtumise ajal kaaslaste tegemistele vahetusmängijate pingil või «kastis» (võrkpallurid peavad seisma ruudukujulises alas, mida kutsutakse kastiks – M. G.) kaasa elama. Olgu põhjuseks trauma või treeneri arvates madalam tase või mingi muu tegur, on fakt, et iga õige sportlane tahab olla sündmuste keskel. Mis toimub nende mängijate peas, kes mingil põhjusel peavad platsil toimuvat kõrvalt vaatama? Vastust otsisime sel sügisel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril käinud meeste, Eesti võrkpallikoondise liikme Andres Toobali ja korvpallikoondislase Joosep Toome abiga.

Tellijale Tellijale

Põhjused, miks treener mänguaega ei anna, võivad olla erinevad: mängija on liiga kogenematu ja pole veel valmis treeneri nõudmisi täitma, mingid mängulised puudujäägid, mänguvälised asjad, vähene pingutamine treeningul, treeneri usalduse puudumine, treeneri taktika ei võimalda kasutada jne.

Sellele, kuidas sportlane pingipoisi rolli suhtub, avaldab mõju ka vanus. Kui tegu on alles noore sportlasega, on pingil istumine mõistetav ja põhjendatav ka mängija enda jaoks. Ent kui tegu on juba kogenud palluriga, on põhjuseid tihti raske enda jaoks põhjendada. Võib olla ka hoopis vastupidi, kõik oleneb mängija isiksuse tugevusest, aga ka isiklikest sportlikest eesmärkidest.

05.11.2015 07.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto