Sisukord
Arhiiv
Postimees
07.11.2015
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Laps möllab sotisaalmeedias - kuhu seada piirid? Ehk moodsa lapsevanema dilemma

4 min lugemist
FOTO: Vida Press

Tänapäeva lapsed peavad internetielu loomulikuks ja tahavad end aina varem veebis avalikuks teha, mõned sihivad suisa sotsiaalmeediakuulsust… Kas ja kuhu peaksime neile piirid seadma?

Tellijale

Meie lapsed kasvavad maailmas, kus neid jäädvustatakse digitaalselt juba ema kõhus ja esimesed selfid titaga lähevad Instagrami üles kohe pärast sünnitust. Enamik täiskasvanuid osaleb pidevalt sotsiaalmeedia virvarris – põnev küll, kuid teisalt tundub see maailm meile võõras ja hirmutav.

Kaial (35) on 12aastane tütar. «Muidu on ta tubli, õpib hästi ja õpetajad kiidavad, et väga viisakas. Probleeme tekib meil ainult sellega, et tema põhihobi on internet,» kurdab ema ja lisab, et kogu vaba aja veedab tüdruk võrgus, küll sõbrannadega skaipides, küll Facebookis või Instagramis uudistades. Kaia enda töö on läbi ja lõhki seotud sotsiaalmeedia ja moodsate võrgustikega ning ehk just seetõttu on ta olnud internetti puutuvas küllaltki range ema.

06.11.2015 09.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto