Sisukord
Jalgpall
Postimees
07.11.2015
Eesti Esimehest tööandjaks Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg 7.11 Palju õnne Siim Kallas: otselend ei vaja rahvuslikku lennufirmat 7 asja, mida me teame Estonian Airi olukorra kohta Reinsalu arve Venemaale üllatas valitsust Miks riik ei tohi toetada rahvuslikku lennukompaniid? Tarbijakaitse: meie Estonian Airi reisijatele soovitusi anda ei oska Lootusetu haige ravija Esikaas 7. 11 Majandus Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Lootusetu haige ravija Välismaa Välismaa lühiuudised Pomm võis olla Vene lennuki pagasiruumis Arvamus Mees valges Postimees 1911. aastal: kübaranõelad on inimestele ohtlikud Lootusetu haige ravija Päeva karikatuur Juhtkiri: tulevik peab olema õhust kaalukam Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Esimehest tööandjaks Ilus teooria uuritud alal Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Nii halb, et lausa õudne Lõputu Singer ja jalgrattad No kuidas sa seda arvustad!? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Bond, jälle Bond Sport Helenius tuleb Tallinna otse treeningutelt Klitškoga IAAF jätab skandaali tõttu aastalõpugala ära Spordi lühiuudised Eesti hokit pööratakse nüüdisaega Meistrite liiga tiitlikaitsjat kimbutanud Teppan: sähvatajaid on varemgi olnud, klassi määrab stabiilsus Põlva puurilukkude vaikne duo veab koondisevankrit Klappi ei tekkinud, Eesti kaotas Iisraelile ja edasipääsulootuse Tarbija Erinevus rikastab ka tööl AK Marti Aavik: oh Island Ilus teooria uuritud alal Lõputu Singer ja jalgrattad Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? No kuidas sa seda arvustad!? Rumeenia kinnisvara on tark investeering Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Viimane veerg Kevin Uljaste tõusvas joones Teeme rahval tuju paremaks Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Kätlin Konstabel: isa kui Medicite lõvi Peeter Langovitsi tagasivaade: plahvatus kohtumajas Konfutsius on üles tõusnud, elagu Konfutsius! Arter Lugu, mis puudutab kõiki Rahvuslipp jäisel mandril Paavo Järvi: olen õnnelik, et oleme tütardega üksteisel nii tihedalt «naha all» Pagulane minu kodus Sepp, meie kõigi president Saatusele tänulik Margit Härma: millal see prints siis tuleb? Enesepuhastuse läbiviija Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sepp, meie kõigi president

5 min lugemist
Sepp Blatter FOTO: Reuters / Scanpix

Vaesemapoolsest šveitsi perest pärit ja nooruses pulmalaulikuna leiba teeninud Sepp Blatter võttis enda juhtida lihtsa töölisklassi mängu ning tegi sellest ülemaailmse fenomeni. Eesmärgi saavutamiseks pole rahvusvahelise jalgpalliliidu juht vahendeid valinud. Väidetakse, et ta on petis, kuid keegi pole seda veel tõestanud.

Tellijale Tellijale

«Mina olen teie kõigi president,» teatas 79-aastane Sepp Blatter tänavu mais, kui ta viiendat korda järjest rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) juhiks valiti. Tema sõnavõtt võis tunduda veidi üleolev, kuid mingis mõttes oli šveitslasel õigus. Ta juhib spordiala, millega tegeleb maailmas 300 miljonit inimest. Koos mängijate, treenerite, kohtunike ja nende lähedastega on Blatteri sõnul kaudselt tema taktikepi all 1,2 miljardit inimest.

Raske öelda, mitu inimest maailmas pidevalt jalgpalliga kokku puutub, kuid igal juhul on see arv üüratu. Ilmselt teab pea iga eestlane, kes on Mart Poom. Samamoodi teab pea iga inimene maailmas, kes on Diego Maradona. Osas riikides on tavaks võrrelda jalgpalli religiooniga. Kuid kas Blatter on sellisel juhul siis paavst?

Jalgpallil on praegu vastuolulised ajad. Ala on saavutanud enneolematu populaarsuse ning suuresti Blatteri töö viljana mängitakse organiseeritud tasemel jalgpalli vaata et igas maailma nurgas. Isegi riikides, kus valitseb kaos, sõda või muud jubedused, on jalgpall midagi, mis inimestel eluvaimu sees hoiab. Võib tunduda uskumatu, kuid 2007. aastal tuli sõjast räsitud Iraak Aasia meistriks. Gaza sektorisse on loodud korralikud tingimused jalgpallimänguks. FIFA näeb vaeva, et Süüria jalgpall sõjavaremete alla ei mattuks.

Spordiala siseringides liigub hoomamatu kogus raha ning paistab, et nafta ja muu väärtusliku sissevool on alles hoogu kogumas. MTÜ FIFA kontol on vähemalt miljard dollarit vaba raha ja tundub, et jalgpalliametniku elu peaks olema nagu lill.

Ometi on organisatsiooni maine kehvem kui kunagi varem.

06.11.2015 09.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto