Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.11.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Abielupaar on sunnitud võtma talve vastu soojakus Tagakülg 6.11 Žürii valis välja «Eesti laulu» poolfinalistid Maausuliste palvust häirisid discgolf’i mängijad Guantánamost pääsenud mees kohaneb Eestis Eesti lühiuudised 6.11 Baltimaad plaanivad nõuda Venemaalt okupatsiooni eest kahjutasu Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Eksperdid: ravikanepit ei eksisteeri Majandus Majanduse lühiuudised Otsust Estonian Airi kohta oodatakse laupäeval Maailmaturul domineerivad Euroopa veinid Välismaa Välismaa lühiuudised Leedu lääneosas mõrvati neli naist Soome professor: Putin otsib koostööd Arvamus Henrik Roonemaa: määgime kooris kuukulguri terviseks Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Taavi Minnik: hirm taevas ning võit infosõjas Päeva karikatuur Jon Greenwald: Makedoonia kriis võib kasvada järgmiseks Balkani tragöödiaks Sigrid Kõiv: kaubanduskeskustel pole julguse raasugi Postimees 1932. aastal: 3000 l salapiiritust põlevas paadis Juhtkiri: nõue korvata okupatsioonikahjud taas laual Toomas Peterson: Eestil võiks olla odavlennufirma Roland Freudenstein: globaliseerunud vs kristlik Euroopa Kultuur Lucas Debargue’i võimalusterohke maailm Sport Spordi lühiuudised Pärnu kaotas eurosarjas Olympiacosele Kaks linna, üks eksootiline Rooba Mängija raske elu pingil või «kastis» Eesti alustas Iisraelis viigiga Tarbija Turu on Soome Tartu Lõuna-Aafrika Vabariik – Musta Mandri Šveits Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Tartu Tartu toob bussidesse Ajujahi võiduidee Köögiviljakasvatajal jäi ladu kitsaks Arhitekt Udo Tiirmaa: vana lammutamine käib liiga kergesti Kaevetööd lõhkusid vana kalmistu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu toob bussidesse Ajujahi võiduidee

3 min lugemist
Bussides on juba kaablid ja andurid, et peagi saaksid nutitelefoni oma­nikud Jiffi abil nupuvajutuseta pileti osta. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu tahab esimesena maailmas käivitada ühistrans­pordis ideevõistluselt Ajujaht tuntud Jiffi rakenduse, mis laseb ilma nupuvajutuseta või validaatorit otsimata nutitelefoniga pileti osta.

Tellijale Tellijale

Praeguseks on paigutatud vajalikud kaablid kõikidesse Tartu linnaliinibussidesse ja enam kui kahekümnes on andurid. Kui käivitub rakendus, ei pea nutitelefoni kasutaja validaa­to­rit otsima ega kuskile vajutama, sest andurid saavad aru, et sõitja on bussi sisenenud. Kui buss hakkab sõitma, tuleb telefonile kinnitus, et pilet on aktiveeritud.

Esimest korda bussi sisenemisel aktiveeritakse ühekorrapilet, seejärel teisele bussile minnes aga automaatselt tunnipilet. Rakendust saab kasutada igaüks, kellel on krediitkaardi omadustega pangakaart.

05.11.2015 07.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto