Sisukord
Eesti
Postimees
06.11.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Abielupaar on sunnitud võtma talve vastu soojakus Tagakülg 6.11 Žürii valis välja «Eesti laulu» poolfinalistid Maausuliste palvust häirisid discgolf’i mängijad Guantánamost pääsenud mees kohaneb Eestis Eesti lühiuudised 6.11 Baltimaad plaanivad nõuda Venemaalt okupatsiooni eest kahjutasu Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Eksperdid: ravikanepit ei eksisteeri Majandus Majanduse lühiuudised Otsust Estonian Airi kohta oodatakse laupäeval Maailmaturul domineerivad Euroopa veinid Välismaa Välismaa lühiuudised Leedu lääneosas mõrvati neli naist Soome professor: Putin otsib koostööd Arvamus Henrik Roonemaa: määgime kooris kuukulguri terviseks Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Edgars Rinkēvičs: Läti kutsub eurooplasi üheskoos mõtlema Taavi Minnik: hirm taevas ning võit infosõjas Päeva karikatuur Jon Greenwald: Makedoonia kriis võib kasvada järgmiseks Balkani tragöödiaks Sigrid Kõiv: kaubanduskeskustel pole julguse raasugi Postimees 1932. aastal: 3000 l salapiiritust põlevas paadis Juhtkiri: nõue korvata okupatsioonikahjud taas laual Toomas Peterson: Eestil võiks olla odavlennufirma Roland Freudenstein: globaliseerunud vs kristlik Euroopa Kultuur Lucas Debargue’i võimalusterohke maailm Sport Spordi lühiuudised Pärnu kaotas eurosarjas Olympiacosele Kaks linna, üks eksootiline Rooba Mängija raske elu pingil või «kastis» Eesti alustas Iisraelis viigiga Tarbija Turu on Soome Tartu Lõuna-Aafrika Vabariik – Musta Mandri Šveits Isa: pole õiglane, et elatisraha on seotud alampalgaga Tartu Tartu toob bussidesse Ajujahi võiduidee Köögiviljakasvatajal jäi ladu kitsaks Arhitekt Udo Tiirmaa: vana lammutamine käib liiga kergesti Kaevetööd lõhkusid vana kalmistu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Žürii valis välja «Eesti laulu» poolfinalistid

2 min lugemist
TALLINN, 04.11.2015: Eesti laul 2016 žürii liikmed laua taga nõu pidamas. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

Eile lõpetas 11-liikmeline žürii konkursi «Eesti laul» poolfinalistide valimise, selgitades lauluvõistlusele esitatud 238 palast välja 20 parimat.

Tellijale Tellijale

«Elame uskumatult heal ajal – see on alles kaheksas «Eesti laul», aga tundub, et nüüd on küll midagi suurt juhtunud,» kommenteeris «Eesti laulu» produtsent Mart Normet vahetult pärast 20 poolfinaali jõudnud laulu väljaselgitamist. «Enam pole Eestis kaks-kolm poplaulu kirjutajat, vaid neid on mitukümmend. Erinevus tuleb ilmsiks vaid produtseerimise oskuses, aga kõigi nende mõttesuunad on head ja kaasaegsed.» Normet avaldas kahetsust, et Eestis – erinevalt Rootsist – pole parima laulu väljaselgitamiseks veerandfinaale.

Laulja Anne Veski, kes osales žürii töös nii tänavu kui ka mullu, nentis, et tase on kahtlemata tõusnud, ja see tegi žüriiliikmete töö keeruliseks. «Kõige tähtsam, et «Leto sveti» sarnaseid laule, mis on minule täiesti arusaamatud, ei olnud. Häbi eesti rahvale ei tohi teha,» tõdes ta. «Selgus, et Eestis on väga palju häid lauljaid, kes olid minu jaoks täiesti tundmatud, aga äärmiselt professionaalsed ja tänapäevase laulumaneeriga, eriti naislauljad. Häbeneda pole meil midagi, potentsiaali on küll. Kinnitan, et žürii tegi oma tööd südamega ja väga ausalt. Lugusid kuulati mitu korda ja arutati korduvalt läbi – usun, et seekord ei pea me oma laulu pärast Eurovisioonil häbenema. Auga Eurovisioonile!»

05.11.2015 07.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto