Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Žürii valis välja «Eesti laulu» poolfinalistid

TALLINN, 04.11.2015: Eesti laul 2016 žürii liikmed laua taga nõu pidamas. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Eile lõpetas 11-liikmeline žürii konkursi «Eesti laul» poolfinalistide valimise, selgitades lauluvõistlusele esitatud 238 palast välja 20 parimat.

Tellijale Tellijale

«Elame uskumatult heal ajal – see on alles kaheksas «Eesti laul», aga tundub, et nüüd on küll midagi suurt juhtunud,» kommenteeris «Eesti laulu» produtsent Mart Normet vahetult pärast 20 poolfinaali jõudnud laulu väljaselgitamist. «Enam pole Eestis kaks-kolm poplaulu kirjutajat, vaid neid on mitukümmend. Erinevus tuleb ilmsiks vaid produtseerimise oskuses, aga kõigi nende mõttesuunad on head ja kaasaegsed.» Normet avaldas kahetsust, et Eestis – erinevalt Rootsist – pole parima laulu väljaselgitamiseks veerandfinaale.

Laulja Anne Veski, kes osales žürii töös nii tänavu kui ka mullu, nentis, et tase on kahtlemata tõusnud, ja see tegi žüriiliikmete töö keeruliseks. «Kõige tähtsam, et «Leto sveti» sarnaseid laule, mis on minule täiesti arusaamatud, ei olnud. Häbi eesti rahvale ei tohi teha,» tõdes ta. «Selgus, et Eestis on väga palju häid lauljaid, kes olid minu jaoks täiesti tundmatud, aga äärmiselt professionaalsed ja tänapäevase laulumaneeriga, eriti naislauljad. Häbeneda pole meil midagi, potentsiaali on küll. Kinnitan, et žürii tegi oma tööd südamega ja väga ausalt. Lugusid kuulati mitu korda ja arutati korduvalt läbi – usun, et seekord ei pea me oma laulu pärast Eurovisioonil häbenema. Auga Eurovisioonile!»

05.11.2015 07.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto