Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.11.2015
Eesti Esimehest tööandjaks Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg 7.11 Palju õnne Siim Kallas: otselend ei vaja rahvuslikku lennufirmat 7 asja, mida me teame Estonian Airi olukorra kohta Reinsalu arve Venemaale üllatas valitsust Miks riik ei tohi toetada rahvuslikku lennukompaniid? Tarbijakaitse: meie Estonian Airi reisijatele soovitusi anda ei oska Lootusetu haige ravija Esikaas 7. 11 Majandus Juhan Parts: see on Eesti suhtes ebaõiglane! Lootusetu haige ravija Välismaa Välismaa lühiuudised Pomm võis olla Vene lennuki pagasiruumis Arvamus Mees valges Postimees 1911. aastal: kübaranõelad on inimestele ohtlikud Lootusetu haige ravija Päeva karikatuur Juhtkiri: tulevik peab olema õhust kaalukam Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Esimehest tööandjaks Ilus teooria uuritud alal Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Nii halb, et lausa õudne Lõputu Singer ja jalgrattad No kuidas sa seda arvustad!? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Bond, jälle Bond Sport Helenius tuleb Tallinna otse treeningutelt Klitškoga IAAF jätab skandaali tõttu aastalõpugala ära Spordi lühiuudised Eesti hokit pööratakse nüüdisaega Meistrite liiga tiitlikaitsjat kimbutanud Teppan: sähvatajaid on varemgi olnud, klassi määrab stabiilsus Põlva puurilukkude vaikne duo veab koondisevankrit Klappi ei tekkinud, Eesti kaotas Iisraelile ja edasipääsulootuse Tarbija Erinevus rikastab ka tööl AK Marti Aavik: oh Island Ilus teooria uuritud alal Lõputu Singer ja jalgrattad Nädala plaat. Anorgaanilise seksapiil Mida arvab Postimehe žürii filmist «Hei, Rasma!»? No kuidas sa seda arvustad!? Rumeenia kinnisvara on tark investeering Mida arvab Postimehe žürii filmist «Luikedeta järv»? Viimane veerg Kevin Uljaste tõusvas joones Teeme rahval tuju paremaks Juhan Mellik: hiinlased teevad ajalugu Kätlin Konstabel: isa kui Medicite lõvi Peeter Langovitsi tagasivaade: plahvatus kohtumajas Konfutsius on üles tõusnud, elagu Konfutsius! Arter Lugu, mis puudutab kõiki Rahvuslipp jäisel mandril Paavo Järvi: olen õnnelik, et oleme tütardega üksteisel nii tihedalt «naha all» Pagulane minu kodus Sepp, meie kõigi president Saatusele tänulik Margit Härma: millal see prints siis tuleb? Enesepuhastuse läbiviija Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1911. aastal: kübaranõelad on inimestele ohtlikud

1 min lugemist
Ottawa festivalil grand prix' võitnud filmi «Väikesed inimesed, kes kannavad kübaraid» helikujundas Horret Kuus. FOTO: Kaader filmist

Pikad kübaranõelad maha ehk tuppe! Tihti on ajalehtede, kui ka erasõnumite järel juhtumisi ette tulnud, kus kusagil rahvamurru sees naesterahva pika kübaranõela läbi üks ehk teine kannatama on pidanud. 

Tellijale Tellijale

Eile võis sarnast juhtumist Maarja kiriku ees näha, kus rahva kirikust väljatulemise ajal keegi naesterahvas oma naabri terava kübaranõela läbi põsest veristada sai. Kas ei saaks pikkade nõelte asemel midagi muud ajakohasemat kübarate kinnitamiseks välja arvata, mis kaasinimestele mitte nii hädaohtlik ei oleks, ehk kui mitte, siis pandagu nõeltele ometi kaitsjad otsa!

Postkaartide vargad. 4. nov on postkaartide näppajad suuremalt osalt kõik kohalikud raamatu- ja kirjutusmaterjali kauplused läbi käinud ja võtnud, mis kätte on puutunud. Vargad on meie tuttavad uulitsakangelased, nooredmehed olnud; aga arvatakse nende seas ka naesterahvaid nähtud olema. Salapolitsei-ametnikud, kellel nende kaartide müümine uulitsal kahtlane on ette tulnud, on nende jälgedele saanud. Üks uuesti Tartusse asunud kirjutusmaterjali-kaupleja olla nende käest varastatud kaarta üles ostnud. Ka see olla teada.

06.11.2015 09.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto