Postimees 1911. aastal: kübaranõelad on inimestele ohtlikud

Ottawa festivalil grand prix' võitnud filmi «Väikesed inimesed, kes kannavad kübaraid» helikujundas Horret Kuus. FOTO: Kaader filmist

Pikad kübaranõelad maha ehk tuppe! Tihti on ajalehtede, kui ka erasõnumite järel juhtumisi ette tulnud, kus kusagil rahvamurru sees naesterahva pika kübaranõela läbi üks ehk teine kannatama on pidanud. 

Tellijale Tellijale

Eile võis sarnast juhtumist Maarja kiriku ees näha, kus rahva kirikust väljatulemise ajal keegi naesterahvas oma naabri terava kübaranõela läbi põsest veristada sai. Kas ei saaks pikkade nõelte asemel midagi muud ajakohasemat kübarate kinnitamiseks välja arvata, mis kaasinimestele mitte nii hädaohtlik ei oleks, ehk kui mitte, siis pandagu nõeltele ometi kaitsjad otsa!

Postkaartide vargad. 4. nov on postkaartide näppajad suuremalt osalt kõik kohalikud raamatu- ja kirjutusmaterjali kauplused läbi käinud ja võtnud, mis kätte on puutunud. Vargad on meie tuttavad uulitsakangelased, nooredmehed olnud; aga arvatakse nende seas ka naesterahvaid nähtud olema. Salapolitsei-ametnikud, kellel nende kaartide müümine uulitsal kahtlane on ette tulnud, on nende jälgedele saanud. Üks uuesti Tartusse asunud kirjutusmaterjali-kaupleja olla nende käest varastatud kaarta üles ostnud. Ka see olla teada.

06.11.2015 09.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto