Sisukord
Arvamus
Postimees
09.11.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Viimne aplaus Herta Elvistele Lapse kasvatamiseks on vaja sooja kodu ja südant Riik võib tagasi saada kuni kümme miljonit Infotar: Nordic Aviationisse investeerimine tundub põnev Viimane maandumine ja esimene õhkutõus Uuel firmal pole investoriga kiiret Jan: Palmér: ümberkorralduskava oli väga hea Nordic Aviation tõusis sloveenide abil pilvedesse Koostöö Adria Arwaysiga kestab 12–18 kuud Male Estonian Airi töötajate tulevik on lahtine Mälumäng Reisija kogemus: Estonian Airi piletiga on lihtsam kui SASi omaga Välismaa Politoloog: ei Türgi ega EL usu liitumisse Pomm Vene lennuki pardal ei leia lõplikku kinnitust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1934. aastal: lahing – üks piiritusevedaja sai surma, teine raskelt haavata Juhtkiri: tuleb lend või ei tule? Mis see valik maksab? Kadri Hansalu: «uus» plaan Kadri Simson: et Keskerakond pääseks valitsusse Evelin Pärn-Lee: Eesti riik annab võitluseta alla ja loodab kõik maksumaksja rahaga kinni maksta Ahto Lobjakas: võitlus Eesti hinge pärast (1) Kultuur Arvustus: intelligentne Figaro ehk Lauri Vasara suurroll Berliinis Sport Spordi lühiuudised Eesti tantsupaar võitis ajaloolise tiitli Suur vihavaen, süüdistused ja palved Koondisel jäi pime õnn kasutamata Lustipidu sai läbi, ees ootavad juba tõsised katsumused Tarbija Nutitelefon võib kasutajale olla paras peavalu Tartu Tammeka võitles end rongi alt välja Masingu kool saab lisaruumi Külmutatud munarakk lubab sünnitada hiljem Luunja vald heidab Mõmmikule silma Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Evelin Pärn-Lee: Eesti riik annab võitluseta alla ja loodab kõik maksumaksja rahaga kinni maksta

4 min lugemist
Evelin Pärn-Lee FOTO: Erakogu

Euroopa Komisjoni otsus, et riik on abistanud Estonian Airi ebaseaduslikult ja antud abi tuleb riigile tagasi maksta, on lõpuks tehtud. Selles on nüüd selgus majas. Mis juhtub edasi, saame teada lähiajal, aga võimalikud ettevaatusabinõud, millest valitsus on avalikkust teavitatud, lubavad arvata, et sama hästi kui kohe pärast Euroopa Komisjoni otsust lõppeb ka Estonian Airi tegevus.

Tellijale

Kas see on ainus ja parim variant? Sama küsib õigesti Urmas Paet oma sotsiaalmeedias tehtud postituses. Euroopa Komisjoni otsus ei saa Estonian Airi kohustada tegevust lõpetama, viimase pädevuses ei ole äriühingute (sund)lõpetamine. Euroopa Komisjoni otsus on tehtud üksnes selle kohta, et Estonian Airile antud rahaline abi on riigiabi ning see on ebaseaduslik ja tuleb tagasi nõuda. Riigiabi reeglite järgi on ebaseadusliku riigiabi tagasinõudmise eesmärk taastada abi andmisele eelnenud turuolukord.

Ei hakka siinkohal hindama, kas turuolukorra taastamine on üldse võimalik, küll aga väärib selgitamist abi tagasinõudmise protsess kui selline. Euroopa Komisjon ise abi tagasi ei nõua, negatiivne otsus tähendab, et Eesti riik peab aastate jooksul Estonian Airile antud ebaseadusliku abi (summa varieerub, kuid jääb ilmselt 80 ja 130 miljoni euro vahele) koos intressidega, mis võivad olla samas mahus kui antud abi, tagasi nõudma. Kahe kuu jooksul otsuse jõustumisest peab Eesti riik Euroopa Komisjoni teavitama sellest, kuidas plaanitakse abi tagasi küsida, ning nelja kuu jooksul tuleb raporteerida vastavate meetmete elluviimisest ehk raha tagasimaksmisest.

07.11.2015 10.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto