Sisukord
Arvamus
Postimees
09.11.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Viimne aplaus Herta Elvistele Lapse kasvatamiseks on vaja sooja kodu ja südant Riik võib tagasi saada kuni kümme miljonit Infotar: Nordic Aviationisse investeerimine tundub põnev Viimane maandumine ja esimene õhkutõus Uuel firmal pole investoriga kiiret Jan: Palmér: ümberkorralduskava oli väga hea Nordic Aviation tõusis sloveenide abil pilvedesse Koostöö Adria Arwaysiga kestab 12–18 kuud Male Estonian Airi töötajate tulevik on lahtine Mälumäng Reisija kogemus: Estonian Airi piletiga on lihtsam kui SASi omaga Välismaa Politoloog: ei Türgi ega EL usu liitumisse Pomm Vene lennuki pardal ei leia lõplikku kinnitust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1934. aastal: lahing – üks piiritusevedaja sai surma, teine raskelt haavata Juhtkiri: tuleb lend või ei tule? Mis see valik maksab? Kadri Hansalu: «uus» plaan Kadri Simson: et Keskerakond pääseks valitsusse Evelin Pärn-Lee: Eesti riik annab võitluseta alla ja loodab kõik maksumaksja rahaga kinni maksta Ahto Lobjakas: võitlus Eesti hinge pärast (1) Kultuur Arvustus: intelligentne Figaro ehk Lauri Vasara suurroll Berliinis Sport Spordi lühiuudised Eesti tantsupaar võitis ajaloolise tiitli Suur vihavaen, süüdistused ja palved Koondisel jäi pime õnn kasutamata Lustipidu sai läbi, ees ootavad juba tõsised katsumused Tarbija Nutitelefon võib kasutajale olla paras peavalu Tartu Tammeka võitles end rongi alt välja Masingu kool saab lisaruumi Külmutatud munarakk lubab sünnitada hiljem Luunja vald heidab Mõmmikule silma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: lahing – üks piiritusevedaja sai surma, teine raskelt haavata

1 min lugemist

Reede hommiku korraldati Vergis (Vihula juures) rannas kohaliku piirivalve poolt suurem haarang salapiirituse vedajatele.

Haarangul tabati 390 liitrit välismaa piiritust. Salavedajaid oli üldse kokku 6 meest, kes alul kõik põgenesid. Piirivalve avas põgenejatele tule, mille tagajärjel püssikuulidest sai surma Artur Martinson, kes oli üks tuntumaid salavedajaid Vergis. Teiseks sai raskesti haavata August Tihkane. Kuul tungis sisse õla tagant. Mees toimetati haigemajja, kus ta seisukord tunnistati raskeks.

Nagu täiendavalt kuuleme, tabas Võsu rajooni piirivalve neljapäeva õhtul salapiiritusevedajatelt 180 liitrit välismaa piiritust. Mehed ise põgenesid metsa, kus neid hakati taga ajama. Reede hommikul kl. 7.20 sai piirivalve tagaajamisel 1 km rannast eemal põgenikkudele jälile. Hoiatuspaukudele vaatamata mehed seisma ei jäänud ja piirivalvel tuli tulistada, kusjuures august Tihkane raskesti haavata sai. Samas paigas said piirivalvurid meeste käest veel saagiks 130 l salapiiritust. Edasi kestis teiste tagaajamine.

Reede hommikul saadi metsast kätte veel 80 l piiritust ja satuti uuesti salavedajate jälile. Ka seekord ei jäänud mehed hoiatuspaukude peale seisma. Tulistamisel sai surmavalt haavata Martinson, kes kohapeal hinge heitis.

Kolmas põgeneja, Leks Kiigalott, saadi kätte hiljem piirivalve teenistuskoera abil.

Juhtumisest informeeriti kohtuvõimusid. Surma ja haavata saanud on Vergi küla elanikud ja piirivalvele ammutuntud salavedajad.

9.11.1934

Seotud lood
    07.11.2015 10.11.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto