Sisukord
Tarbija
Postimees
10.11.2015
Eesti Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Egiptuses puhkavad eestlased peaksid täna koju saama Ants Antson saadeti viimsele teekonnale Esikülg 10. november Eestlased: reisibüroo jättis meid infosulgu Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Riigikontroll uurib uue lennufirma loomist Reisijatele pakutakse sadu eurosid kallimaid asenduslende SAS avab Tallinnast otseliinid Põhjamaade pealinnadesse Michal: enamikule Estonian Airi pilootidele on juba tööd pakutud Majandus Majanduse lühiuudised Viru Keemia Grupp saab tänavu kopsaka kahjumi Välismaa Kim ei loobu tuumaprogrammist Põhja-Koreas kardetakse puhastust Soome valitsus avalikustas pingeid tekitanud tervishoiureformi Natside «kullarongi» otsingud jätkuvad Spalta_välised Arvamus Juhtkiri: varastatakse rohkem või avastatakse rohkem? Postimees 1910. aastal: inimese loomusunnist Olesja Lagašina: Vene lennukatastroofi poliitiline mõõde Meediaekspert: vene inimesed väsivad infosõjast Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Maarja Vaino: Eesti sümbolitest loobumise talumatu kergus Marje Allikmets: surnud ei lobise. Mis toimub hooldekodu kinniste uste taga? Päeva karikatuur Kultuur Kristjan Järvi sädelev helimeri Maailma parim Väikevend taltsutab Karlssonit Tipptegijad lavastavad teadusseriaali Sport Venus Williamsi teine noorus Venemaa kergejõustiku kõige mustem päev Spordi lühiuudised 22-aastane korvpallur peab mängima, mitte ainult treenima Tallinn Pirita linnaosavalitsus kolis jõe äärde Tallinn sulges Veerenni raudteeülesõidu Tarbija Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Tartu Karuplatsile kerkib ärimaja Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Turu linn jagas pagulaskogemusi Irja Alakivi: Emajõelinna parkide kaitseks Rock püüab järgmist võitu euroliigas Kitarristi asendab juhataja ametikohal kitarrist Tartu koorid harivad muusikapõldu Külmas vees ujujad sõitsid kokku Lätti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus

3 min lugemist
Praegu tuntakse virtuaalreaalsust peamiselt meelelahutuses, tegelikult on sel suur potentsiaal ka teadusmaailmas. FOTO: Reuters/ScanPix

Esimeste personaalarvutite levikuga said populaarseks ka arvutimängud. Üha rohkem lapsi istus pikki tunde ja isegi päevi kuvari ees ning mängis. Lapsevanemad olid mures: pere väikseimad ei liiguta end piisavalt, rikuvad silmi ja ilmselt ei mõju see hästi psüühikale. Ajad on aga muutunud.

Tellijale Tellijale

Tollased mängijad on nüüdseks saanud ise lapsevanemaks ning ka mängud arenenud vahepeal meeletu kiirusega. Kõik see kokku on muutnud suhtumist arvutimängudesse, nagu ilmekalt näitas ka hiljuti Magid Advisorsi poolt tehtud uuring.

Uuringust selgus, et üle poole vastanud lapsevanemaist, täpsemalt 59 protsenti pidas positiivseks, et nende lapsed mängivad arvutimänge. Seejuures isadest toetas mänguharrastust 66 protsenti, emades suhtusid sellesse positiivselt pooled.

09.11.2015 11.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto