L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhja-Koreas kardetakse puhastust

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Põhja-Koreas kardetakse puhastust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kim Jong-un (paremal) ja Choe Ryong-hae (keskel) 2012. aasta aprillis Pyongyangis toimunud sõjaväeparaadi ajal.
Kim Jong-un (paremal) ja Choe Ryong-hae (keskel) 2012. aasta aprillis Pyongyangis toimunud sõjaväeparaadi ajal. Foto: SCANPIX

Paljude muude tänapäeval karikatuursena mõjuvate kommete kõrval uurisid kremloloogid piinliku täpsusega iga-aastast 1. mai paraadi fotot. Nad jälgisid, kes seisis tribüünil NLKP peasekretärile kõige lähemal, kes jäi kaugemale, kes sootuks tribüünilt puudus või hiljem fotolt välja retušeeriti.

Kremloloogid uskusid, et Lenini mausoleumi tribüünil ei toimunud midagi juhuslikku. See, kes, kus ja kelle kõrval seisis, oli alati tähenduslik. Nagu ka see, kes seisis surnud peasekretäri sarga juures auvalves või sammus esimesena leinarongkäigus.

Jälgides suletud Korea Rahvademokraatlikust Vabariigist saabuvaid nappe teateid, meenuvad tahes-tahtmata mälestuspildid NSV Liidust. Üks, mis kahte seob, on riikliku matusekomitee olemasolu. See, kes oli selles nimekirjas esimene, andis kremloloogidele aimu, kellest võib saada NSV Liidu uus liider.

Märksõnad
Tagasi üles