K, 6.12.2023

Riigikontroll uurib uue lennufirma loomist

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alar Karis
Alar Karis Foto: Mihkel Maripuu

Riigikontrolör Alar Karise korraldusel koostab riigikontroll eriraporti, et anda riigikogule ja avalikkusele teavet, kas valitsus on Eesti uue lennukompanii loomisel olnud hoolikas ja maandanud riskid, millest möödavaatamisel võis olla oma osa Estonian Airi raskustesse sattumisel ning ettevõtte toetamiseks kulunud rahast ligi 85 miljoni euro keelatud riigiabiks tunnistamisel.

Eriraport käsitleb tänavu sügisel uute lennundusega seotud ettevõtete OÜ Transpordi Varahaldus ja AS Nordic Aviation Group loomisele eelnenud täitevvõimu otsuseid ja otsustamise kvaliteeti. Arvestades, et uute ettevõtete puhul on tegu suure investeeringuga – umbes 70 miljonit eurot –, uurib riigikontroll, kas valitsuse otsuse aluseks olnud info võimaldas teha kaalutletud otsust, vältides põhjendamatute riskide võtmist ning Euroopa Liidu riigiabi reeglitega vastuollu minemist, teatas asutus.

Audit selgitab ka välja, kuidas ja millise info pinnalt on valitsus võtnud vastu Estonian Airi puudutavad otsused alates suurosaluse omandamisest Skandinaavia lennukompaniilt SAS aastal 2010 ning kas otsuste ettevalmistamisel on tehtud möödalaskmisi. Ühtlasi analüüsib riigikontroll, kas Euroopa Komisjoni negatiivne riigiabi otsus oleks olnud välditav.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles