Sisukord
Intervjuu
Postimees
10.11.2015
Eesti Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Egiptuses puhkavad eestlased peaksid täna koju saama Ants Antson saadeti viimsele teekonnale Esikülg 10. november Eestlased: reisibüroo jättis meid infosulgu Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Riigikontroll uurib uue lennufirma loomist Reisijatele pakutakse sadu eurosid kallimaid asenduslende SAS avab Tallinnast otseliinid Põhjamaade pealinnadesse Michal: enamikule Estonian Airi pilootidele on juba tööd pakutud Majandus Majanduse lühiuudised Viru Keemia Grupp saab tänavu kopsaka kahjumi Välismaa Kim ei loobu tuumaprogrammist Põhja-Koreas kardetakse puhastust Soome valitsus avalikustas pingeid tekitanud tervishoiureformi Natside «kullarongi» otsingud jätkuvad Spalta_välised Arvamus Juhtkiri: varastatakse rohkem või avastatakse rohkem? Postimees 1910. aastal: inimese loomusunnist Olesja Lagašina: Vene lennukatastroofi poliitiline mõõde Meediaekspert: vene inimesed väsivad infosõjast Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Maarja Vaino: Eesti sümbolitest loobumise talumatu kergus Marje Allikmets: surnud ei lobise. Mis toimub hooldekodu kinniste uste taga? Päeva karikatuur Kultuur Kristjan Järvi sädelev helimeri Maailma parim Väikevend taltsutab Karlssonit Tipptegijad lavastavad teadusseriaali Sport Venus Williamsi teine noorus Venemaa kergejõustiku kõige mustem päev Spordi lühiuudised 22-aastane korvpallur peab mängima, mitte ainult treenima Tallinn Pirita linnaosavalitsus kolis jõe äärde Tallinn sulges Veerenni raudteeülesõidu Tarbija Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Tartu Karuplatsile kerkib ärimaja Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Turu linn jagas pagulaskogemusi Irja Alakivi: Emajõelinna parkide kaitseks Rock püüab järgmist võitu euroliigas Kitarristi asendab juhataja ametikohal kitarrist Tartu koorid harivad muusikapõldu Külmas vees ujujad sõitsid kokku Lätti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meediaekspert: vene inimesed väsivad infosõjast

7 min lugemist
Valeri Solovei FOTO: Erakogu

Professor Valeri Solovei on Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi avalike suhete kateedri juhataja, kellelt hiljuti ilmus raamat «Fake – absoluutne relv», mis keskendub meediamanipulatsioonidele ja propagandale. Nendel teemadel räägib Solovei ka Taavi Minnikule antud intervjuus.

Tellijale Tellijale

Hiljuti vestlesin Suurbritannia ajakirjanikega, kes kõige muu hulgas tundsid huvi, miks vaatavad Ida-Euroopa inimesed nii palju televiisorit. Miks meie inimesed vaatavad nii palju televiisorit ning miks on nad valmis telerit ka usaldama?

See harjumus on kujunenud juba nõukogude ajal ning on esmajoones omane vanemale põlvkonnale, sõltumata sellest, millisest postsovetlikust riigist jutt on. See on osake nende inimeste poliitilisest sotsialiseerumisest. Ma arvan, et Eestis ja Baltimaades jälgitakse venekeelseid telekanaleid palju, kuna kohalikele venelastele oli Vene televisioon kaua ainus infoallikaks. Eriti kehtib see vanema põlvkonna kohta, kes pole riigikeelt ära õppinud. Noorem põlvkond on leidnud sotsialiseerumiseks teised moodused ning neil on teised infoallikad.

09.11.2015 11.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto