R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ants Antson saadeti viimsele teekonnale

Postimees
Ants Antson saadeti viimsele teekonnale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Olümpiavõitjad Jaan Talts (vasakult) ja Ivar Stulkolkin, olümpiahõbe Heiki Nabi, kultuuriminister Indrek Saar ning olümpiavõitjad Gerd Kanter, Jüri Tarmak ja Erki Nool Ants Antsoni sarga juures auvalves.
Olümpiavõitjad Jaan Talts (vasakult) ja Ivar Stulkolkin, olümpiahõbe Heiki Nabi, kultuuriminister Indrek Saar ning olümpiavõitjad Gerd Kanter, Jüri Tarmak ja Erki Nool Ants Antsoni sarga juures auvalves. Foto: Liis Treimann

Eile saadeti Tallinnas viimsele teekonnale 1964. aastal Innsbrucki talimängudel kiiruisutamises 1500 meetri distantsil olümpiavõitjaks kroonitud Ants Antson.

Olümpiasangar suri 31. oktoobril kiiresti kulgenud haiguse tagajärjel. 1938. aastal sündinud Antson suri 76-aastaselt, homme saanuks ta 77 aastat vanaks.

Suurel pildil seisavad Tallinna lillepaviljonis Ants Antsoni sarga juures auvalves olümpiavõitjad Jaan Talts (vasakult) ja Ivar Stulkolkin, olümpiahõbe Heiki Nabi, kultuuriminister Indrek Saar ning olümpiavõitjad Gerd Kanter, Jüri Tarmak ja Erki Nool. Väiksemal pildil leinavad Tallinna Metsakalmistul isa ja vanaisa Ants Antsoni poeg Fred Antson ja tema lapsed.

Märksõnad
Tagasi üles