L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Spalta_välised

Hanna-Hulda Reinkort
, foreign news editor
Spalta_välised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kataloonia parlament kiitis heaks plaani Hispaaniast lahku lüüa

Ettepanekut toetas 72 parlamendisaadikut, vastu oli 63. Ettepaneku edastasid iseseisvusmeelsed saadikud alliansist «Koos «Jah» poolt» ning vasakäärmuslikust Rahva Ühtsuse Kandidatuurist (CUP), kes saavutasid septembrikuistel valimistel regionaalparlamendis enamuse. Hispaania peaminister Mariano Rajoy on hoiatanud, et kaebab asja kohtusse, kui Kataloonia parlament eraldumisplaani heaks kiidab. BNS

Maakera temperatuur ületas

1 kraadi

võrra tööstusrevolutsiooniaja taseme

Kosovo ei saanud UNESCO liikmeks

Kosovol ei õnnestunud eile saada ÜRO kultuuriorganisatsiooni UNESCO liikmeks, hääletusel jäi vajalikust kahekolmandikulisest enamusest puudu paar häält. «Üldkonverents hääletas resolutsiooni vastuvõtmise vastu,» ütles istungjärgu president, Namiibia diplomaat Stanley Mutumba Simataa pärast hääletust UNESCO Pariisi peakorteris. Hääletusel toetas Kosovo vastuvõtmist 92 riiki, vastu oli 50 ja erapooletuid 29.

2008. aastal Serbiast lahku löönud Kosovo iseseisvust on tunnustanud 111 riiki. Kosovo saamist ÜRO täisliikmeks on seni tõkestanud Serbia liitlane Venemaa. Kosovo on saanud Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) liikmeks ning lubas enne hääletust, et kaitseb UNESCOsse pääsedes serblaste kultuuripärandit riigis. Kosovo esitas taotluse UNESCO liikmeks saamiseks septembris.

Serbia president Tomislav Nikolić kommenteeris, et tegu on õiglase ja moraalse võiduga. Riik peab 2008. aastal lahku löönud Kosovot oma kultuuri ja religiooni hälliks. BNS

Tagasi üles