Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
10.11.2015
Eesti Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Egiptuses puhkavad eestlased peaksid täna koju saama Ants Antson saadeti viimsele teekonnale Esikülg 10. november Eestlased: reisibüroo jättis meid infosulgu Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Riigikontroll uurib uue lennufirma loomist Reisijatele pakutakse sadu eurosid kallimaid asenduslende SAS avab Tallinnast otseliinid Põhjamaade pealinnadesse Michal: enamikule Estonian Airi pilootidele on juba tööd pakutud Majandus Majanduse lühiuudised Viru Keemia Grupp saab tänavu kopsaka kahjumi Välismaa Kim ei loobu tuumaprogrammist Põhja-Koreas kardetakse puhastust Soome valitsus avalikustas pingeid tekitanud tervishoiureformi Natside «kullarongi» otsingud jätkuvad Spalta_välised Arvamus Juhtkiri: varastatakse rohkem või avastatakse rohkem? Postimees 1910. aastal: inimese loomusunnist Olesja Lagašina: Vene lennukatastroofi poliitiline mõõde Meediaekspert: vene inimesed väsivad infosõjast Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Maarja Vaino: Eesti sümbolitest loobumise talumatu kergus Marje Allikmets: surnud ei lobise. Mis toimub hooldekodu kinniste uste taga? Päeva karikatuur Kultuur Kristjan Järvi sädelev helimeri Maailma parim Väikevend taltsutab Karlssonit Tipptegijad lavastavad teadusseriaali Sport Venus Williamsi teine noorus Venemaa kergejõustiku kõige mustem päev Spordi lühiuudised 22-aastane korvpallur peab mängima, mitte ainult treenima Tallinn Pirita linnaosavalitsus kolis jõe äärde Tallinn sulges Veerenni raudteeülesõidu Tarbija Arvutiga mängimisest on saanud pereharrastus Tartu Karuplatsile kerkib ärimaja Tarvo Siilaberg: erakoolide tasalülitamine on määratud nurjuma Turu linn jagas pagulaskogemusi Irja Alakivi: Emajõelinna parkide kaitseks Rock püüab järgmist võitu euroliigas Kitarristi asendab juhataja ametikohal kitarrist Tartu koorid harivad muusikapõldu Külmas vees ujujad sõitsid kokku Lätti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa kergejõustiku kõige mustem päev

3 min lugemist
Olümpiavõitja Maria Savinova on üks neist, kellele nõutakse eluaegset võistluskeeldu. FOTO: Reuters/ScanPix

Rahvusvaheline antidopinguagentuur (WADA) lubas, et eile avaldatud uurimiskomisjoni raport raputab kogu maailma. Globaalseid staare vahele ei võetud ja pommuudist ei tulnud, aga Venemaa kergejõustik haarati korralikult pihtide vahele. Venelastele halvimal juhul eemaldatakse nad rahvusvahelisest kergejõustikuliidust, ohus on ka nende sportlaste võistlemine Rio olümpial.

Tellijale Tellijale

Süüdistused on jõulised: Venemaa on tegelenud järjepideva dopingupetiste varjamisega ega ole taganud dopingukontrolöride sõltumatust. Mängu on segatud isegi eriteenistus FSB, kes on kontrollinud, et kahtlusalused dopinguproovid ikka ära hävitataks. Moskva labori juht Grigori Rodženkov hävitas teadlikult 1417 dopinguproovi, et WADA ei saaks neid hiljem uuesti avada.

Eesti antidopingu nõukogu liikme Kristjan Pordi hinnangul on tegu teistsuguse juhtumiga, kui seni harjunud oleme. «Eelteade lubas, et tuleb olulist infot. Kas skandaal tuleb suur või väike, ei osanud arvata. Aga olen üllatanud, kui tugevalt seal süüdistatakse Vene riiki. Tavaliselt tuuakse sellistes raportites esile kindlaid inimesi, kes on süüdi, aga seekord on põhisõnum see, et sekkunud on riik,» ütles ta.

WADA ja selle uurimiskomisjon ei saa midagi otsustada ning seega esitati rahvusvahelisele kergejõustikuliidule (IAAF) ainult soovitus, et Venemaa tuleks kergejõustikuperest eemaldada. IAAFi president Sebastian Coe kinnitas avalduses, et Venemaa alaliidu tegevuse peatamist hakatakse tõepoolest kaaluma. Aga kas on alust arvata, et midagi ka reaalselt juhtuma hakkaks?

09.11.2015 11.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto