R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esikülg 10. november

Postimees
Esikülg 10. november
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Teisipäev, 10. november 2015

Nr 251 (7555)

Hind 1,5 €

Doping

Väidetavalt kasutasid Venemaa dopingutreenerid võltsidentiteete ja peitsid sportlasi.

Sport lk 21

Audit

Riigikontroll uurib koostatavas eriraportis, kas valitsus on uue lennukompanii loomisel olnud hoolikas ja maandanud riskid.

Eesti lk 7

Ravikulud

Soomes on ööpäevaringne erakorraline abi praeguse 19 haigla asemel peagi kättesaadav vaid 12 haiglas.

Välismaa lk 14

Tehnika

Arvutimängudega sirgunud põlvkond ei vaata viltu kuvari ees aega veetvatele lastele.

Lk 23

Tsitaat

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal

Nordic Aviation Group peab töötajate endale saamiseks ilmselt pingutama.

Eesti lk 6

1michal

Arvamus

Pomm või mitte?

Lennukatastroofi versioonid

Kui vastab tõele, et Egiptuses hukkunud Venemaa reisilennuk oli halvas tehnilises seisukorras, jääks süüdi lennukompanii, kirjutab Postimehe vene toimetuse juht Olesja Lagašina. Kuid versioone on veel teisigi.

Lk 2

Suletud uste taga

Surnud ei lobise

Surmajuhtumeid erihooldekodudes ja psühhiaatriahaiglates tuleb inimeste väärkohtlemise vältimiseks hakata tõhusamalt uurima, leiab õiguskantsleri nõunik Marje Allikmets.

Lk 17

Infosõda

Ühiskonna veenmine

Propagandat juhivad enamasti nende soovid, kes seda masinavärki kontrollivad, räägib intervjuus Venemaa meediaekspert Valeri Solovei, kellelt hiljuti ilmus meediamanipulatsioonidele ja propagandale keskendunud raamat.

Lk 16

Uute paljastuste ootel

Prokuratuur ja politsei on võtnud korruptsiooni kõige hoolikamalt sihikule, seda nii riigi kui ka kohalike omavalitsuste tasandil. Varem oli see peamiselt kaitsepolitsei mure, nüüd koguvad töövõite ka keskkriminaalpolitsei koosseisus tegutsevad bürood.

Siseministeeriumi korruptsioonivastane poliitika näeb ette küll keskkriminaalpolitsei 35 töötajaga ja Mati Ombleri juhitava korruptsioonikuritegude büroo töötajate arvu täiendamist kümmekonna lisakohaga, kuid päriselus seda ilmselt lähiajal ei juhtu.

Eesti lk 4–5

FB

1lk1

Eestlasedki lahkuvad venelaste ja brittide eeskujul Egiptimaalt

Üle 300 Eesti turisti on jäänud Egiptusesse plaanitust kauemaks, kuna reisikorraldaja GoAdventure ei ole suutnud täita lubadusi nad koju tagasi tuua. Samas selgus eile eestimaalastest puhkajate kodumaale saabumise aeg – nad tuuakse täna pärastlõunaks ära ühe lennuga Sharm el Sheikhist ning kahe reisiga Hurghadast. Egiptuse kuurortidest lahkuvad neil päeval tuhanded lääne- ja idaeurooplastest puhkajad, nagu ka need kampaania korras eile Sharm el Sheikhis lennukile pääsu oodanud britid (pildil). PM Foto: AFP/Scanpix

Eesti lk 3

Tagasi üles