Sisukord
Eesti
Postimees
11.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Estonian Airi töötajatel on õigus hüvitistele Palju õnne Aasta põllumees on Romet Rässa Tagakülg Protestilõkke kustutamiseks veeti voolik üle raudtee Esikülg 11. november Uue lennufirma valikud: turule tulla, turule jääda Kuidas luua kolme nädalaga lennufirma Peaministri ähvardaja: kättemaks ei ole sõnades Mardisandid andsid riigikogulastele vitsa Eesti lühiuudised Majandus Laenurahvas, rõõmusta – euribor võib langeda väga madalale Sõõrumaa müüb USSi oma endisele Venemaa äripartnerile Luts: USS tahab võtta turuliidri positsiooni Estonian Airi töötajatel on õigus hüvitistele Majanduse lühiuudised Välismaa Ajalehed kahtlustavad valitsust salatsensuuris Välismaa lühiuudised Cameron piiraks ka ELi kodanike õigusi Ühenduse liidrid seisavad silmitsi rändemaade kolleegidega Türgi sai ELi kriitika lõpuks kätte Arvamus Nils Niitra: kampaania teeb titeisu Juhtkiri: sport vajab enesepuhastust Mart Raudsaar: õudsed lood Emajõe Ateenas Postimees 1914. aastal: allveelaevale saatuslikud mullid Viljar Veebel: kas Estonian Airile antud riigiabi oli vajalik ja otstarbekas Kultuur Teatrikriitik: «Sain lõuatäie naerda» Tallinna vaated juhatasid suure avastuseni Sport Spordi lühiuudised Suurest punnitamisest jäi võiduks väheks Pehrsson viib koondise Eesti meistri vastu rünnakut lihvima Venelased eitavad endiselt dopingusüüd: WADAs töötavad idioodid Red Bull hiilis tagasi prantslaste ukse taha Tarbija Tuleval aastal viiakse esimest korda läbi jämesoolevähi sõeluuring D-vitamiini test: kas libedamalt läheb alla tilk või pärl? Tartu Päeva karikatuur Tartu sunnib lasteaiad võistlema Tänapäeva Kristian Jaagud hakkavad rändama juba gümnasistidena Lõunakeskuse tagune viilhall ootab tähtsat otsust Teismelised tegid koolikiusamisele lõpu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Estonian Airi töötajatel on õigus hüvitistele

4 min lugemist
Estonian Airi viimane lend laupäeval Tallinnast Kopenhaagenisse – töö lõpetanud lennukimeeskond ja vahetuse üle võtnud meeskond teeb enne viimast väljalendu pilti. FOTO: Erik Prozes

Üleeile ütlesid nii Estonian Airi juht Jan Palmér kui ka nõukogu esimees Ahti Kuningas, et ettevõtte töötajaid ei saa teistele võlausaldajatele eelistada ja seega ei saa neile koondamishüvitisi välja maksta. Ametiühingud nimetavad seda skeemitamiseks ning nõuavad, et koondamisteated selle nädala lõpuks kätte jagataks.

Tellijale Tellijale

«Meie näeme seda, et sel hetkel, kui tööandjal ei ole tööd pakkuda ega ole ka perspektiivi pakkuda, tekib automaatselt koondamise situatsioon ja sellega venitamine on seaduse rikkumine,» ütles ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson. «Nende koondamiskulude eest ei ole kuhugi põgeneda. Need skeemid ei ole soliidsed ja väärikad, annavad väga halba eeskuju. Erasektori tööandjatel on koondamishüvitiste vältimiseks selline trikk, et nad panevad töötajad kuivama: tööd ei anna, aga ära ka ei koonda. Loodetakse, et töötajatel saab ükskord villand ja nad lähevad omal soovil,» rääkis Peterson.

Sellisel juhul kaotavad nad oma sotsiaalsed garantiid ega saa töötushüvitisi, ütles Peterson. Ligi 75 protsenti töötajatest kuulub tema sõnul ametiühingusse ja neid on nõustatud lahkumisavaldust mitte esitama, kui neil pole just uut töökohta juba olemas.

10.11.2015 12.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto