Sisukord
Poliitika
Postimees
12.11.2015
Eesti Mälumäng Proovilend - kunagi ei tea, millisele lennukile satud Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harkus mässati kongolase toetuseks Kasvavates omavalitsustes napib lasteaiakohti Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised «Üldrahvalik» ja «Maastiku mustrid» Postimehe kinos Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse? Majandus Majanduse lühiuudised Pangad nõuavad jõuvõtete abil klientidelt isikuandmeid Välismaa Volker: meie ees seisab väga ohtlik ajajärk Internet ajab Afganistanis juuri Välismaa lühiuudised Protesteeritakse mujalgi Arvamus Triin Bõstrov: tööandjad, enne juhendage, siis nõudke! Päeva karikatuur Lauri Vahtre: jätkem silmakirjatsemine Juhtkiri: vaja teada või tore teada Marti Aavik: tegelikult on süüdi näitlejad Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik Taavi Minnik: paneme Venemaa maksma? Toomas Tamsar: teel keeldude ja käskude riigi poole Kultuur Kultuuri lühid Sport Koondis jätkab kolme rühmaga Spordi lühiuudised Noored tulid, lõid ja võitsid Gruusiat Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister Suusatajaid ootab ees karm valik Tarbija Kas sügisel tasub veel muru niita? Tujukas kaunitar vajab tähelepaneliku aedniku kätt Lehed tuleks murult juba sügisel ära riisuda Tartu Eesti noored audioloogid kutsuvad kõrvu hoidma Juht jättis peatuses istunud reisija maha Loojad loodavad loojapalgast rahu Maailmale tiir peale. Mootorrattaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad

3 min lugemist
Priit Toobal FOTO: Liis Treimann/ Postimees

Üks partei peasekretäri töid on oma koduerakonnale pidevalt raha ja uusi annetajaid leida, mistõttu on teravama tähelepanu all ka nende endi heldus. Kui Keskerakonna peasekretär Priit Toobal pole viimase kolme aasta jooksul ametlikult erakonnale raha andnud, siis tema ametikaaslased teistes suuremates parteides küll.

Tellijale Tellijale

Postimees võttis ette nelja suurema erakonna peasekretäride kolme viimase aasta annetused. Need küündivad 20 eurost 14 000 euroni – viimane summa on seejuures kokku saadud vaid kolme kvartaliga.

Kui Keskerakonnas on kindel tava, et riigikogu liikmed peavad regulaarselt osa Toompea palgast erakonnale tagasi maksma, siis parlamendi liikmele Toobalile see reegel millegipärast ei kehti. «Olen varasematel aastatel erakonnale ikka annetanud, kuid sel aastal tõesti seda teinud ei ole,» ütles Toobal ja lisas: «Kuna ma erakonna peasekretärina erakonnalt töötasu ei saa, ei saa seda tegelikult alates 2011. aastast, siis oleme mõistlikuks pidanud, et ma riigikogu liikme töötasust kõrgendatud liikmemaksu ei tasu, nii nagu seda teised Keskerakonna fraktsiooni liikmed teevad.»

11.11.2015 13.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto