Sisukord
Arvamus
Postimees
12.11.2015
Eesti Mälumäng Proovilend - kunagi ei tea, millisele lennukile satud Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harkus mässati kongolase toetuseks Kasvavates omavalitsustes napib lasteaiakohti Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised «Üldrahvalik» ja «Maastiku mustrid» Postimehe kinos Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse? Majandus Majanduse lühiuudised Pangad nõuavad jõuvõtete abil klientidelt isikuandmeid Välismaa Volker: meie ees seisab väga ohtlik ajajärk Internet ajab Afganistanis juuri Välismaa lühiuudised Protesteeritakse mujalgi Arvamus Triin Bõstrov: tööandjad, enne juhendage, siis nõudke! Päeva karikatuur Lauri Vahtre: jätkem silmakirjatsemine Juhtkiri: vaja teada või tore teada Marti Aavik: tegelikult on süüdi näitlejad Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik Taavi Minnik: paneme Venemaa maksma? Toomas Tamsar: teel keeldude ja käskude riigi poole Kultuur Kultuuri lühid Sport Koondis jätkab kolme rühmaga Spordi lühiuudised Noored tulid, lõid ja võitsid Gruusiat Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister Suusatajaid ootab ees karm valik Tarbija Kas sügisel tasub veel muru niita? Tujukas kaunitar vajab tähelepaneliku aedniku kätt Lehed tuleks murult juba sügisel ära riisuda Tartu Eesti noored audioloogid kutsuvad kõrvu hoidma Juht jättis peatuses istunud reisija maha Loojad loodavad loojapalgast rahu Maailmale tiir peale. Mootorrattaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik

1 min lugemist
Sergei Prokudin-Gorski foto Lev Tolstoist Jasnaja Poljanas. FOTO: Wikipedia

Mida Tolstoi usuõpetusest arvab. Üliõpilane Borjanski saatis Tolstoile mõni aeg enne tema surma kirja, kus ta omale teatada palus, kuidas Tolstoi usuõpetuse andmist sooviks korraldada. 

Tolstoi vastas: «Kui minul praegu lapsele ehk täiskasvanud inimesele usuõpetuse tuuma tuleks selgeks teha, siis ütleksin temale: «Meie ei ole ilma mitte oma tahtmise järgi tulnud, vaid selle tahtmisel, keda meie Jumalaks nimetame. Sellepärast peame siin tema tahtmist täitma; tema tahtmine on aga, et kõik inimesed õnnelikud oleksivad. Et aga kõik inimesed õnnelikuks saaksivad, selleks on üks abinõu olemas: igaüks peab teiste vastu nõnda olema, nagu ta sooviks, et teised tema vastu oleksivad.» Küsimuse pääle, kuidas ilm on sündinud ja mis meiega pärast surma saab, vastaks ma esimese küsimise pääle, et ma seda ei tea ja et niisuguseid küsimisi õige ei ole ette panna. Teise küsimise pääle vastaksin: «Jumala tahtmine on meid meie hääks siia elusse toonud ja viib meid surma läbi siit ära, kuhu, on teadmata, kuid vistitsi seksamaks otstarbeks.»»

Tolstoi uus kirjatöö. Kõneldakse, et Tolstoi abikaasa pärast mehe kodunt äraminekut tema kirjatasku olla leidnud, kus kahe jutu käsikirjad sees olnud, millest seni keegi ei ole teadnud.

12.11.1910

Seotud lood
11.11.2015 13.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto