Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
12.11.2015
Eesti Mälumäng Proovilend - kunagi ei tea, millisele lennukile satud Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harkus mässati kongolase toetuseks Kasvavates omavalitsustes napib lasteaiakohti Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised «Üldrahvalik» ja «Maastiku mustrid» Postimehe kinos Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse? Majandus Majanduse lühiuudised Pangad nõuavad jõuvõtete abil klientidelt isikuandmeid Välismaa Volker: meie ees seisab väga ohtlik ajajärk Internet ajab Afganistanis juuri Välismaa lühiuudised Protesteeritakse mujalgi Arvamus Triin Bõstrov: tööandjad, enne juhendage, siis nõudke! Päeva karikatuur Lauri Vahtre: jätkem silmakirjatsemine Juhtkiri: vaja teada või tore teada Marti Aavik: tegelikult on süüdi näitlejad Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik Taavi Minnik: paneme Venemaa maksma? Toomas Tamsar: teel keeldude ja käskude riigi poole Kultuur Kultuuri lühid Sport Koondis jätkab kolme rühmaga Spordi lühiuudised Noored tulid, lõid ja võitsid Gruusiat Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister Suusatajaid ootab ees karm valik Tarbija Kas sügisel tasub veel muru niita? Tujukas kaunitar vajab tähelepaneliku aedniku kätt Lehed tuleks murult juba sügisel ära riisuda Tartu Eesti noored audioloogid kutsuvad kõrvu hoidma Juht jättis peatuses istunud reisija maha Loojad loodavad loojapalgast rahu Maailmale tiir peale. Mootorrattaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister

3 min lugemist
Sergei Ratnikov (vasakul). FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

«Muidugi on minu parimad aastad treenerina veel ees. Mina olen seda usku, et noor treener ei olegi veel päris treener. See on ikkagi amet, kus kogemused maksavad,» rääkis järgmisel nädalal 56. sünnipäeva pidav Sergei Ratnikov, kellest saab detsembris üheksakordse Eesti meistri Tallinna Levadia peatreener.

Tellijale Tellijale

Ratnikov tuleb Levadiasse kindla nägemusega ja kavatseb meeskonna panna mängima tänapäevast ja pallivaldavat jalgpalli. «Mitte kuskil maailmas ei koosne jalgpall pika palli ette löömisest. Ei Inglismaal ega Hispaanias. Ajad on muutunud. Tänapäeva jalgpall peab põhinema pallivaldamisel. Minu arvates viis selle muutuse lõplikult sisse Pep Guardiola juhendatav Barcelona. Nüüd on ta Müncheni Bayernis ja jätkab samas vaimus. Ka minu juhendatav Levadia hakkab rohkem palli valdama,» ütles ta.

Selja taga raske aasta

Sergei Ratnikov. Foto: FOTO: Sille Annuk

Ratnikov tunnistas, et viimane aasta oli tema jaoks väga keeruline. Suurte kogemustega treener juhendas tänavu Eesti teise liiga ida/põhja tsoonis mängivat Tallinna C.F.-i meeskonda. «Ütlen kohe ära, et see oli ikka väga raske aasta. Olen harjunud klubidega eurosarjades mängima, kuid nüüd olin järsku Eesti tugevuselt neljandas liigas. Samas on see täpselt selline asi, mis iga treeneriga võib juhtuda. Peamine on, et sain koguaeg midagi teha ja ei pidanud päris aasta otsa diivanil pikutama,» arutles ta. «Püüdsin kõike toimunut enda jaoks võtta kui vaheaastat, et veidi teistmoodi keskkonnas patareisid laadida.»

11.11.2015 13.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto