Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.11.2015
Eesti Mälumäng Proovilend - kunagi ei tea, millisele lennukile satud Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harkus mässati kongolase toetuseks Kasvavates omavalitsustes napib lasteaiakohti Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised «Üldrahvalik» ja «Maastiku mustrid» Postimehe kinos Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse? Majandus Majanduse lühiuudised Pangad nõuavad jõuvõtete abil klientidelt isikuandmeid Välismaa Volker: meie ees seisab väga ohtlik ajajärk Internet ajab Afganistanis juuri Välismaa lühiuudised Protesteeritakse mujalgi Arvamus Triin Bõstrov: tööandjad, enne juhendage, siis nõudke! Päeva karikatuur Lauri Vahtre: jätkem silmakirjatsemine Juhtkiri: vaja teada või tore teada Marti Aavik: tegelikult on süüdi näitlejad Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik Taavi Minnik: paneme Venemaa maksma? Toomas Tamsar: teel keeldude ja käskude riigi poole Kultuur Kultuuri lühid Sport Koondis jätkab kolme rühmaga Spordi lühiuudised Noored tulid, lõid ja võitsid Gruusiat Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister Suusatajaid ootab ees karm valik Tarbija Kas sügisel tasub veel muru niita? Tujukas kaunitar vajab tähelepaneliku aedniku kätt Lehed tuleks murult juba sügisel ära riisuda Tartu Eesti noored audioloogid kutsuvad kõrvu hoidma Juht jättis peatuses istunud reisija maha Loojad loodavad loojapalgast rahu Maailmale tiir peale. Mootorrattaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse?

2 min lugemist
Kaarel Tarand FOTO: Toomas Huik / Postimees

Erakondade tulupoole vähemuse – sest lõviosa tulust annab riigieelarve – moodustav nn erarahastus on üpris väikese inimrühma käes. Nn suurannetajate puhul on loomulik esitada vähemasti mõttes küsimusi ka annetajate majanduslike võimaluste ja motiivide kohta. Kas inimesele, kes annetab erakonnale aastas viiekohalise summa, on see suur või väike raha? Mida ta võib tahta vastu saada? Kas see on üldse avalikult annetaja oma raha?

Tellijale Tellijale

Neid küsimusi poleks, kui me tegelik elu poleks täis pretsedente neil aladel. Teadmata päritolu raha on annetatud, üle oma võimete on sisse makstud, õhk on paks väidetest «seaduste ostmise» ja muu seesuguse kohta. Eesti ei ole korruptsioonivaba ühiskond, siin ikka juhtub veel mõndagi inetut ja pahatihti on parteide käsi mängus.

Keskerakonna majapidamine on ses osas erandlik, et tänu parteile riigi- või munitsipaalvõimu juures kõrgepalgalise ametikoha saanutele paneb erakond lihtsalt «katust» või kohtleb neid pärisorjadena, kes peavad maksma teatud kümnist oma sissetulekust. Aruanded näitavad, et need inimesed ei saa ise ka aru, kas maksavad liikmemaksu või teevad annetust, kogu see arvepidamine on segi mis segi.

11.11.2015 13.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto