Sisukord
Kultuur
Postimees
12.11.2015
Eesti Mälumäng Proovilend - kunagi ei tea, millisele lennukile satud Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harkus mässati kongolase toetuseks Kasvavates omavalitsustes napib lasteaiakohti Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised «Üldrahvalik» ja «Maastiku mustrid» Postimehe kinos Peasekretärid – helded filantroopidest kassatäitjad Kaarel Tarand: miks jõuab iga kolmas peasekretäri palk parteikassasse? Majandus Majanduse lühiuudised Pangad nõuavad jõuvõtete abil klientidelt isikuandmeid Välismaa Volker: meie ees seisab väga ohtlik ajajärk Internet ajab Afganistanis juuri Välismaa lühiuudised Protesteeritakse mujalgi Arvamus Triin Bõstrov: tööandjad, enne juhendage, siis nõudke! Päeva karikatuur Lauri Vahtre: jätkem silmakirjatsemine Juhtkiri: vaja teada või tore teada Marti Aavik: tegelikult on süüdi näitlejad Postimees 1910. aastal: kuidas olla õnnelik Taavi Minnik: paneme Venemaa maksma? Toomas Tamsar: teel keeldude ja käskude riigi poole Kultuur Kultuuri lühid Sport Koondis jätkab kolme rühmaga Spordi lühiuudised Noored tulid, lõid ja võitsid Gruusiat Sergei Ratnikov – uuendusmeelne vanameister Suusatajaid ootab ees karm valik Tarbija Kas sügisel tasub veel muru niita? Tujukas kaunitar vajab tähelepaneliku aedniku kätt Lehed tuleks murult juba sügisel ära riisuda Tartu Eesti noored audioloogid kutsuvad kõrvu hoidma Juht jättis peatuses istunud reisija maha Loojad loodavad loojapalgast rahu Maailmale tiir peale. Mootorrattaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loojad loodavad loojapalgast rahu

3 min lugemist
FOTO: Artur Kuusi illustratsioon

Kultuuriministeerium eraldab raha, et maksta viiele kirjanikule ja viiele kunstnikule loojapalka. Mida kostavad selle peale kirja­nike liidu Tartu osakonna esimees Berk Vaher ja Tartu kunstnike liidu juhatuse esimees Markus Toompere?

Miks on tarvis loojapalka?

Markus Toompere: Mul on tunne, et kümne aasta pärast me mõtleme, miks loojapalka hakati alles nii hilja maksma. Kui me räägime eeldusest, et Eestis on kõrgkultuur, mis on ka rahvusvaheliselt maksev, peame looma eeldused selle tekkeks ja arenguks. Loomulikult ei anna loojapalk mingeid garantiisid, küll aga loob tugevad eeldused.

Tellijale Tellijale

Berk Vaher: Vastan sellele (nagu vist eeldatud) ennekõike kirjandusele mõeldes ning ennekõike kui lugeja ja arvustaja.

Eestil on imeliselt varjundirohke keel, põnevalt vastuoluline kultuuritaust ning tänases päevas tasakaal ruumilise avaruse (täis «arendamata» looduskeskkonna) ja virtuaalse maailmasideme vahel. Ilmsesti kõigest sellest lähtuvalt ka rahvaarvu kohta tähelepanuväärne hulk sääraseid tugeva potentsiaaliga loojaid, kes suudavad ilma ja inimest kirjutamise kaudu sügavamalt mõtestada.

11.11.2015 13.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto