Sisukord
Välismaa
Postimees
13.11.2015
Eesti ERRi rahanappust looritab häma Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Uurijad maadlevad valeavaldustega Politseinikud ujusid aastapäeva puhul Emajões Eesti lühiuudised Esikülg 13. november Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Eesti e-tiiger enam ei möirga Välismaa EL vannutas Aafrikat oma rahvast tagasi võtma Putin pani noore vasakradikaali eelistama poliitikale poksi Türgi ministri sõnul tegi ELi esindaja talle sündsusetu ettepaneku Piirikontrolli taastanud Rootsi muudaks Schengeni reegleid Välismaa lühiuudised Egiptuses kaitstakse turiste võltsdetektoritega Sharm el Sheikhis algas ootamatult vaikne hooaeg Arvamus Hannes Astok: nii nad hullutasidki peaministri ära Ksenia Repson-Deforge: ei miskit isiklikku, ainult puhas äri Päeva karikatuur Olev Remsu: 5 + 5 õnnelikku ja intelligentsiviha Juhtkiri: kas Schengen on surnud? Postimees 1890. aastal: lõbukirjandusest, jaarmargist ja muust Andrus Karnau: kinnisidee nimega Estonian Air Aadu Must: kas vana arveraamatu elluärkamine paroodiana? Kultuur See kalivägine tegemine sai üheks raamatuks Stahl on meie kirjakeele algus ja alguse ots Postimees teeb ülekande Kivirähki uue lasteraamatu esitlusest Sport Spordi lühiuudised Kas puhas sport vajaks sõltumatut testimist? Alaver: mehed mõistsid, mida teha Väljavilistatud lätlasest on saanud New York Knicksi päästja Suur bandiit valmistub Tallinnas tiitlimatšiks Tartu Veskisild taastati vanade fotode järgi Lastekeskuse ehitus jääb venima Uus vöötrada Riia-Turu ristmikule tuleb mugava autoliikluse arvelt Tudengid toetasid koolitööga perekodu Asko Tamme: tore, et jätkub lugusid ja lugejaid Uus teater astub publikule üha lähemale Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

EL vannutas Aafrikat oma rahvast tagasi võtma

4 min lugemist
  • EL soovib, et Aafrika pidurdaks rännet ja võtaks ELi saabunud illegaalid tagasi.
  • Aafrika riigid tõrguvad Euroopasse jõudnud ebaseaduslikke migrante tagasi võtma.
  • Mitmed Aafrika riigijuhid väljendasid rahulolematust ELi nõudmistega.
  • Rõivas: arengukoostöö ja humanitaarabi jagamise põhimõtted tuleb üle vaadata.
Teel Liibüast Euroopasse tabatud migrandid tänavu oktoobris Tripolis. FOTO: SCANPIX

1,8 miljardit eurot, mille ELi valitsusjuhid ja riigipead eile Aafrikale mõeldud usaldusrahastusse panna otsustasid, on mõeldud nii selleks, et Musta Mandri maad pidurdaksid rännet Euroopasse, kui ka selleks, et nad soostuksid tagasi võtma oma kodanikke, kes juba praegu ebaseaduslikult platsis on.

Tellijale

«Kogu arutelu on suuresti käinud selle ümber, kuidas Euroopa saab Aafrikat toetada nii, et seal majanduslik olukord paraneks ja sõjalised konfliktid laheneksid,» rääkis peaminister Taavi Rõivas eile Malta pealinnas Vallettas peetud ELi ja Aafrika Liidu tippkohtumise pausi ajal Postimehele antud telefoniintervjuus.

«Loomulikult ootab Euroopa vastutulekuks seda, et Aafrika riigid oleksid valmis migratsiooni põhiküsimustega tegelema, ja nendest on väga tõsiseks arutelupunktiks olnud tagasisaatmise küsimus,» jätkas Rõivas. «Et inimeste puhul, kes ei kvalifitseeru varjupaigataotlejateks ja sõjapõgenikeks, kehtiksid ka tagasivõtmise kokkulepped.»

12.11.2015 14.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto