Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.11.2015
Eesti ERRi rahanappust looritab häma Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Uurijad maadlevad valeavaldustega Politseinikud ujusid aastapäeva puhul Emajões Eesti lühiuudised Esikülg 13. november Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Eesti e-tiiger enam ei möirga Välismaa EL vannutas Aafrikat oma rahvast tagasi võtma Putin pani noore vasakradikaali eelistama poliitikale poksi Türgi ministri sõnul tegi ELi esindaja talle sündsusetu ettepaneku Piirikontrolli taastanud Rootsi muudaks Schengeni reegleid Välismaa lühiuudised Egiptuses kaitstakse turiste võltsdetektoritega Sharm el Sheikhis algas ootamatult vaikne hooaeg Arvamus Hannes Astok: nii nad hullutasidki peaministri ära Ksenia Repson-Deforge: ei miskit isiklikku, ainult puhas äri Päeva karikatuur Olev Remsu: 5 + 5 õnnelikku ja intelligentsiviha Juhtkiri: kas Schengen on surnud? Postimees 1890. aastal: lõbukirjandusest, jaarmargist ja muust Andrus Karnau: kinnisidee nimega Estonian Air Aadu Must: kas vana arveraamatu elluärkamine paroodiana? Kultuur See kalivägine tegemine sai üheks raamatuks Stahl on meie kirjakeele algus ja alguse ots Postimees teeb ülekande Kivirähki uue lasteraamatu esitlusest Sport Spordi lühiuudised Kas puhas sport vajaks sõltumatut testimist? Alaver: mehed mõistsid, mida teha Väljavilistatud lätlasest on saanud New York Knicksi päästja Suur bandiit valmistub Tallinnas tiitlimatšiks Tartu Veskisild taastati vanade fotode järgi Lastekeskuse ehitus jääb venima Uus vöötrada Riia-Turu ristmikule tuleb mugava autoliikluse arvelt Tudengid toetasid koolitööga perekodu Asko Tamme: tore, et jätkub lugusid ja lugejaid Uus teater astub publikule üha lähemale Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERRi rahanappust looritab häma

3 min lugemist
Rahvusringhäälingu eelarve ümber käärib. FOTO: Toomas Huik

Rahvusringhäälingu eelarve ümber käärib korralikult. ERR ähvardab jätta tuleval aastal ära osa otseülekandeid ning koondada inimesi. Ometi ei toetanud riigikogu rahanduskomisjon neljapäeva õhtul ERRile 650 000 lisaeuro andmist, kuna väiteid rahapuudusest ümbritsevat ebaselgus.

Tellijale Tellijale

Kui arve vaadata, ei tohiks probleemi olla: ERR saab igal aastal järjest rohkem raha. Tuleva aasta riigieelarves on neile ette nähtud 29,86 miljonit eurot, mis on 6,6 protsenti tänavusest enam.

ERRi juhatuse liikme Ainar Ruussaare sõnul peitub häda asjaolus, et eelarvekasvud on olnud mõeldud valdavalt sihtotstarbelisteks eraldisteks – järgmisel aastal näiteks venekeelse ETV+ tarbeks. Samal ajal kerkivad aga elektrikulu, autoritasud ja levikulud iga aasta.

Hoopis suurema põntsu paneb eelarvele kahe suurvõistluse, 2016. aasta jalgpalli EMi ja Rio de Janeiro suveolümpiamängude kokkulangemine. Lepingud on sõlmitud, osa rahast makstud ja ülekandeõigused olemas, kuid see läheb ERRile kokku maksma 1,23 miljonit eurot.

ERRi sporditoimetuse juhataja Rivo Saarna ütles, et stsenaariume on kaks. Olenemata raha saamisest, jäävad igal juhul ekraanilt ära «Suurmeistrid», autoralli EMi ja MMi kokkuvõtted ning velotuur Tour de France.

12.11.2015 14.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto